fbpx

FEEL THE WOOL – klbká pre novú generáciu tvorcov

Projekt FEEL THE WOOL prichádza s heslom „Vlastnoručne vyrobené je nové kúpené.“ Jeho poslaním je toto poznanie priniesť medzi mladých ľudí a naštartovať novú generáciu tvorcov, aby sa nebáli objavovať a prejavovať svoju kreativitu prostredníctvom tvorby vlastnej módy. Vyzýva nás, aby sme spomalili v dnešnom extrémne rýchlom svete a našli si tu chvíľku pokoja, čas iba pre seba. Zároveň aby sme ju efektívne využili k vytvoreniu niečoho nového a jedinečného.

Ručné práce opäť zažívajú rozmach

Trend ručných prác a teda aj pletenia a háčkovania, zažíva renesanciu. Sú nástrojom objavovania seba samého a svojho vlastného štýlu. Navyše predstavujú dokonalý kontrast k rýchlej móde, ktorá za posledné roky pohltila svet.

Pletenie však nie je iba o výsledku. Je aj o samotnom procese, ktorý pomáha uľaviť od stresu, zrelaxuje, pomôže vám spomaliť. A to dnes asi všetci potrebujeme.

Foto: Feel The Wool prírodné klbká

Misiou tohto nového projektu je ukázať aj mladým ľuďom, ktorých dnešná uponáhľaná doba nadmieru zaťažuje, že je tu niečo, čo im pomôže vyjadriť sa, tvoriť a oddychovať zároveň.

Čím je Feel The Wool jedinečný?

Na e-shope www.feelthewool.sk nájdete zmes všetkých možných materiálov – bežných, známych, ale aj trošku viac netradičných, či dizajnových. Samozrejme všetky vysoko kvalitné a nadčasové. Talianska bláznivosť, britská elegancia, nórska nadčasovosť, či španielsky temperament, to všetko nájdete na jednom mieste.

Mladistvé a moderné kúsky v podobe oversized chunky svetrov, ktoré sú vo svete trendom sú konečne dostupné aj na Slovensku. Všetko je to  vďaka čerstvému vetru v pletacej komunite v podobe FEEL THE WOOL. Priniesli k nám značky ako WOOL AND THE GANG a BettaKnit s ponukou extra hrubých priadzí, s ktorými je radosť pracovať a ešte väčšia ich potom nosiť. Projekty z nich sú rýchle a zábavné, veľmi vhodné pre všetkých začiatočníkov. Tým sú nápomocné aj návody a video návody, ktoré nájdete na ich sociálnych sieťach a na blogu.

Foto: Feel The Wool – chunky sveter z prírodných klbiek

Čo určite nenájdete u Feel The Wool?

Určite v sortimente e-shopu nenájdete umelé vlákna, ani vlákna s vysokým podielom syntetiky. Akrylové priadze na báze ropy nemajú schopnosť tepelnej izolácie a nedýchajú, ich jedinou výhodou môže byť cena, avšak či sú vhodné z hľadiska našej pohody, zdravia, ale aj vplyvu na životné prostredie si uvážte sami. Naopak vlákna prírodné, ako ovčia vlna alebo vlna z alpaky slúžia prirodzene na to, aby chránili zvieratá pred nepriazňou počasia (či už prílišnej zime alebo teplu), tak je jasné, že práve tieto vlastnosti by malo mať naše zimné oblečenie. Okrem termoregulácie zabezpečí aj absorpciu vlhkosti, ochranu pred UV, vlákno je krásne pružné, priedušné a plne rozložiteľné v prírode. Čo viac si priať?

Etický kódex na prvom mieste

Rovnako si vo FEEL THE WOOL dávajú záležať na tom, aby priadze, ktoré ponúkajú boli vyrábané eticky, v dobrých podmienkach a nezabúdajú v prvom rade ani na zvieratká, ktorým pri získavaní vlákna nie je ubližované. Neponúkajú lacné priadze z merino vlny, ktorá pochádza od chovateľov oviec, ktorí praktizujú mulesing, ale iba merino s mulesing-free  certifikátom a vlnu od šťastných ovečiek a alpák. Tak sa zastavte a objavujte na www.feelthewool.sk.

Ak aj vás zaujal príbeh Slovenského projektu Feel The Wool, tak určite navštívte aj ďalšie články Made in Slovakia.

1 Komentár
  1. Pekny clanok 🙂 U feel the wool som uz nakupovala a vyborne sa tam nakupuje. Maju krasne a kvalitne priadze a su velmi ochotny pomoct a poradit s vyberom. Doteraz som bola vzdy spokojna.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená