fbpx

Chceš oblečenie, ktoré vyhovuje práve TEBE?

Chceš oblečenie, ktoré vyhovuje práve TEBE?

Túžbou brandu/značky TEBE je šíriť ďalej dobrú správu o nádeji. O tom, že rovnako ako tie kusy odevu dostali novú šancu, môžeme ju dostať aj my.

Kto tvorí značku TEBE?

Dve študentky z Bratislavy, kamarátky a spoluzakladateľky T E B E. Obe majú rady módu, šitie, ľudí a úprimné rozhovory.

V rámci T E B E spolu šijeme odevné kolekcie formou upcyclingu. Je to proces, v ktorom veci nižšej kvality alebo už nie ďalej používané či chcené, dostávajú druhú šancu a nadobúdajú vyššiu hodnotu ako mali predtým. Nejde o využitie odpadu, ale o spracovanie materiálu ešte predtým, než sa odpadom stane.

Čo sa skrýva za názvom TEBE?

Názvom „T E B E“ chceme vyjadriť hlavnú myšlienku toho, čo robíme. Chceme tvoriť, šiť pre vás, pre ľudí. Ale zároveň, aby sme boli s vami úprimné, T E B E znamená viac. Vieme, že naše životy nie sú náhoda, a že náhoda nie je ani naša vášeň pre módu a textilnú tvorbu. Veríme, že sny o značke, ktorá nebude iba o oblečení, ale aj o niečom hlbšom, nesnívame samy. Áno, chceme tvoriť krásne veci z nevyužitých materiálov, ale zároveň túžime našou tvorbou komunikovať viac. Našou túžbou je šíriť ďalej dobrú správu o nádeji. O tom, že rovnako ako tie kusy odevu, ktoré dostali novú šancu, môžeme ju dostať aj my.

Zároveň chceme s každým predajom našich produktov rozdávať túto nádej ešte ďalej. Naši zákazníci si môžu pri nákupe vybrať akú neziskovú organizáciu, dobročinnú či misijnú činnosť chcú podporiť, a 10% z predaja danej organizácii alebo konkrétnym osobám automaticky pošleme.

V rámci T E B E organizujeme aj rôzne eventy. Či už ide o swapy alebo workshopy, chceme sa odlíšiť osobným prístupom a popri kreatívne strávenom čase aj spoločnými rozhovormi, napríklad na tému našej aktuálnej kolekcie a tým, čím bola inšpirovaná.

Prečo práve kolekcia Z VÔD?

Naša prvá kolekcia sa volá Z VÔD. Symbolom vôd na upcyklovaných košeliach chceme poukázať na veci, z ktorých potrebujeme vystúpiť a na chodníky, ktoré nás už nevedú správnym smerom.

Nedeje sa to však iba raz. Vystupovanie z vôd je o každodennom rozhodnutí. O rozhodnutí robiť veci inak. Nemáme na mysli iba používanie kovových slamiek, alebo separovanie odpadu. Aj to je síce  súčasťou tejto myšlienky, keďže viac udržateľný život je pre TEBE jednou zo základných hodnôt. Ale vystupovanie z vôd môže byť oveľa viac. Je to milosť. Pravda. Nádej. A skutočné obrátenie sa k niečomu lepšiemu.

Veľa košieľ má na sebe motív tvárí, ktoré zas reprezentujú inú dôležitú súčasť tejto myšlienky. Je to pripomienka, že v týchto bojoch stojíme spolu a že každý má veci, z ktorých potrebuje vystúpiť. A týmto sa asi odlišujeme aj od väčšiny iných značiek. Naši zákazníci sú totiž pozvaní „nenosiť len košele,“ ale hlavne hlbšiu myšlienku za tým všetkým.

Za krásne návrhy na výšivky ďakujeme talentovanej Anne Valkučákovej a za fotky kolekcie skvelému Samuelovi Hroboňovi.