fbpx

Slovenský rustikálny nábytok z masívu je úžasná voľba

V poslednej dobe sa stále obľúbenejší country, či tiež vidiecky, štýl vracia do našich domov. Symbolizuje prírodné materiály, remeslo a tradície. Tiež sa vám trend páči a dávate prednosť kvalitnému nábytku? Ak áno, potom práve pre vás máme inšpiráciu, ako si zariadiť kuchyňu v tradičnom vidieckom štýle za použitia moderného nábytku a doplnkov.

Rustikálny nábytok z masívu

Prírodné materiály sú základ. Pri zariaďovaní kuchyne vo vidieckom štýle je základom voliť správne materiály. Vidiek sa spája s tradíciami a prírodou, a preto vyberajte vybavenie a dekorácie práve z prírodných materiálov. Základom je drevo, potom tiež kov, kameň a tehla, prípadne prútie a ďalšie.

Prevedenie v dreve by mali mať najdôležitejšie prvky tohto špecifického priestoru, teda najmä linka spolu s kuchynskou pracovnou doskou. Ak je kuchyňa prepojená aj s jedálňou, potom voľte aj drevený stôl a stoličky. Kameň sa skvele uplatní na podlahe, dlažba z prírodného kameňa sa ideálne hodí do vidieckej kuchyne. Pri vyberaní kovových doplnkov a kovania sa vyhnite tým s vysokým leskom a namiesto modernej striebornej farby voľte skôr teplé medené odtiene s patinou.

Bytový textil, najmä v bavlnenom a ľanovom prevedení, vám umožní doladiť celý interiér do požadovaného tónu. Uplatníte ho na polstrovanie stoličiek, obrusoch, závesoch, vankúšikoch aj takých drobnostiach, ako sú napr. Utierky alebo prestieranie.

Zlaďte farby a vzory

Pod interiérovým štýlom s označením country sa skrýva rad variácií na túto ústrednú vidiecku tému. Kým sme sa bavili o materiáloch, nenašli by ste u jednotlivých variantov veľké rozdiely, to isté ale neplatí u farieb a vzorov.

Jednotlivé vidiecke štýly sa odvíjajú od inšpiratívnych regiónov. Sú to napr. Provensálsky, Anglicko, Stredomorí alebo Škandinávie. V posledných rokoch zažívajú najväčší boom prvé dva spomínané. Každý z nich má svoje špecifiká, ale nie je nemožné ich prvky vzájomne kombinovať pre vytvorenie unikátnej kuchyne vašich snov.

Ako vyberať vybavenie a rustikálny nábytok

Ústredným prvkom každej kuchyne je linka so skrinkami a kuchynská pracovná doska. Na tej sa odohráva to najdôležitejšie, a preto púta veľkú pozornosť. Voľbou vhodnej linky máte polovicu práce so zariaďovaním kuchyne odvedenú.

Masívne drevo najvyššej kvality a jeho precízne remeselné spracovanie vo vašej kuchyni prepojí starobylý šarm s nadčasovosťou a luxusom. Ak dávate prednosť farbe pred prírodným dreveným povrchom, vyberajte dvierka skriniek ručne natieraná a lakovaná tak, že nechávajú vyniknúť žilkovanie masívu. Pri výbere pracovnej dosky do kuchyne chcite predovšetkým kvalitu a dlhú životnosť. To vám zaistia prémiové materiály, ako sú dub, javor, exotické iroko alebo obľúbený čierny orech či borovica.

Jedálenský stôl z masívu a drevené stoličky sú nemenej dôležité, ale nemali by svojím vzhľadom prebíjať rytmus, ktorý udáva práve kuchynská linka. Výberom dreveného nábytku si otvoríte dvere k pestrej ponuke produktov. Zvolený štýl a spracovanie by mali korešpondovať s dominantou kuchyne.

Strohé tvary a chýbajúce povrchová úprava alebo samotná patina dodá vašej kuchyni rustikálny vzhľad. Naopak bezchybné nátery pastelových farieb a väčšiu ozdobnosť vás priblíži k štýlu country chic, ktorý kladie väčší dôraz na ženskosť a rafinovanosť. Celkový ráz vidieckej kuchyne dotvoríte aj štýlovými doplnkami a vzormi použitých textílií.

Reklamná správa, autor: Digitálna agentúra TEXTO.sk

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená