fbpx

Na čo si dať pozor pri kúpe sedačky?

Dominantou každej modernej obývačky je sedacia súprava. Nielenže by mala poskytovať dostatok priestoru na voľnočasové leňošenie, ale zároveň dobre poslúžiť aj pre početnejšie návštevy. A keďže je dominantou, tak by mala aj reprezentatívne vyzerať.

Bude sedačka pohodlná aj pre návštevy?

Kúpu novej sedačky tak určite netreba podceniť. Pri súčasnej širokej ponuke rôznych sedacích súprav sa človek ľahko stratí, prípadne sa zameria na jednu vlastnosť a pri reálnom používaní zistí, že jeho nová sedačka nie je taká skvelá ako vyzerala pri kúpe.

Typickým príkladom vyššie uvedeného je, keď sa človek pri kúpe zameria čisto na to aká pohodlná je sedačka pre chvíle relaxu pred televízorom, či pri knihe. Široké sedáky a nízke operadlá môžu byť ideálne práve pre chvíle domácej pohody, ale akonáhle budete chcieť na takúto sedačku usadiť priateľov, zistíte, že absencia operadla, o ktoré sa človek môže oprieť bez toho, aby sa na sedačke „rozvalil“, po chvíli spôsobí, že sedieť na takejto sedačke je maximálne nepohodlné.

Pri kúpe sedačky si preto predstavte ako sa na nej sedí vo viacerých polohách predstavujúcich rôzne situácie. Inak sa totižto na sedačku uvelebíte počas bežných dní a inak sa na nej sedí, keď máte návštevu. Určite to dobre poznáte.

Zdroj obrázka: Autor: BearFotos / Shutterstock.com

Kožené sedačky spájajú luxusný vzhľad a praktickosť

A čo vzhľad sedačky? Ak chcete sedaciu súpravu, ktorá bude vyzerať naozaj honosne, vyberajte z kategórie luxusných kožených sedačiek. Kvalitná kožená sedacia súprava vo vašej obývačke skutočne vynikne a dodá jej luxusný vzhľad.

Rozhodne sa však nedá povedať, že by kožené sedačky boli len o vzhľade. Z hľadiska údržby a čistenia sú náramne praktické, čo oceníte pri deťoch, ale napríklad aj ak sa vám na sedačku rozleje pohár červeného vína. Pri látkovej sedačke by to bola katastrofa, ale koženú sedačku stačí utrieť a je po probléme.