fbpx

Ako sa starať o kabelku podľa materiálu, z ktorého je vyrobená?

Kabelky neodmysliteľne patria do ženského šatníka. Na rôzne príležitosti sú predsa potrebné rôzne kabelky a tak to nikdy nie je iba o jednej. Aby ste však nemuseli každú chvíľu kupovať novú kabelku, je dôležité sa o ne príkladne starať.

Na textil je vhodné mydlo, ale nie priamo

Starať sa je potrebné o všetky kúsky, nielen o tie talianske kabelky, ktoré si ceníte najviac. Aj lacná kabelka vám môže vydržať dlhšie, ak si dáte záležať na starostlivosti o ňu. Aby ste sa však o svoje kabelky vedeli postarať čo najlepšie, je potrebné poznať „pravidlá“ čistenia jednotlivých materiálov.

Začnime textilnými kabelkami. S nečistotami vám v tomto prípade pomôže mydlo, ale pozor! Nikdy nemydlite priamo povrch kabelky. Nečistoty jemne stierajte mäkkou handričkou, ktorá bude v mydlovej vode namočená. Jednoduché, že?

Zdroj obrázka: Autor: HighKey / Shutterstock.com

Najviac starostlivosti si vyžaduje koža

Poďme teraz (čo sa starostlivosti týka) k „protipólu“ textilných kabeliek, ktorým sú samozrejme kvalitné kožené kabelky. To sú často naozaj luxusné kúsky, ktoré vám dokážu vydržať roky, ale je potrebné si na starostlivosti o ne dať naozaj záležať.

Starostlivosť o koženú kabelku začína už pred prvým použitím. Je potrebné ju impregnovať prípravkom na kožu (potom to opakujte zhruba každé 2 mesiace). Ak chcete, aby vám kožená kabelka vydržala čo najdlhšie, nevystavujte ju zbytočne priamemu slnku a prudkému dažďu. To samozrejme nie je možné vždy a tak keď sa už vaša kožená kabelka namočí, vysušte ju bavlnenou handričkou a potom nakrémujte. Nečistôt sa zbavíte jemne navlhčenou handričkou a čistiacim prípravkom na kožu.

Vlhko príliš neobľubujú ani kabelky zo syntetických materiálov. Pranie, či sušenie v sušičke tak nepripadá do úvahy. Poslúži vám však jemne navlhčená handrička so šetrným saponátom. To je zároveň všetká údržba, ktorú takéto kabelky vyžadujú.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená