fbpx

Na čo nezabudnúť pri plánovaní svadby?

Veľký deň, nová kapitola lásky, spoločnosť blízkych a upravený ženích v šik obleku s krásnou nevestou v nezabudnuteľných šatách. Aj tak by sme vedeli označiť svadbu. Príprava svadobnej udalosti veru nie je vôbec jednoduchá, dôležité je vybrať správne obrúčky a rozoslať oznámenia. Pekné šaty a vhodne ozdobená sála sa pre nás môžu stať nezabudnuteľným zážitkom.  

Príprava svadby

Čím väčšiu hostinu chystáme, tým viac starostí a času nám zaberie príprava. Malé svadby znamenajú obmedzený počet pre najbližšiu rodinu a zvyčajne sa ani neposielajú svadobné oznámenia. Väčšie svadby počítajú aj hostí zo širšej rodiny a priateľov.

Charakter svadby sa dotýka aj jej témy. Možno túžite po „princeznovskej svadbe“ na zámku alebo hrade. Ešteže na Slovensku máme z týchto lokalít skutočne veľký výber.

Plánovanie svadby nemusí byť len otravné a stresujúce. Pre lepšiu organizáciu môžete použiť aj
prehľadný svadobný plánovač od Eppi.

Autor fotky: Dimitri Kuliuk na Pexels

Svadobné obrúčky a oznámenia

Budúcej neveste môže ženích podarovať i zásnubný prsteň. Svadobné obrúčky sú inou kapitolou. Znova je z čoho vyberať a pokiaľ si nechávate výrobu obrúčiek na poslednú chvíľu, niektoré obchody poskytujú dodanie aj expresne. Obrúčky majú niekedy len symbolický charakter pri obrade, po obrade ich mladomanželia nenosia.

Čo sa týka svadobných oznámení, závisí to od typu zložitosti vizuálneho prevedenia. Základ sa odvíja od toho, či chcete oznámenia s fotografiou alebo bez nej. V jednoduchosti síce môže byť krása, lebo svadobné oznámenia bez fotografii môžu byť veľkolepé. Máme na výber tlač zlatou aj striebornou fóliou, tlač na transparentný aj matný plast.

Svadobné šaty a oblek

Vyberanie svadobných šiat pravdepodobne predstavuje pre budúce nevesty najkrajšiu starosť. Väčšina žien nájde záľubu v obliekaní a skúšanie si svadobných modelov môže byť skutočnou zábavou.

Ženíchovia to majú jednoduchšie ako nevesty, najmä čo sa týka svadobného obleku. Prevažne na svadbách nie sú takým stredobodom pozornosti ako ich polovička. Mužský oblek môže mať nevšedné prvky alebo charakter.

Požičovňa šiat alebo ušitie svadobného odevu na mieru sa odvíja aj od finančnej možnosti budúcich manželov. Platí pravidlo, aby svadobné šaty s oblekom spolu ladili a tak isto aj s výzdobou sály. Nezabudnite na šperky!

Svadobná výzdoba a torty

Svadobná výzdoba sa nemusí týkať len svadobnej sály, ale môžeme sa s ňou upriamiť na kostol a autá, prípadne autobus pre hostí. Všetko by malo byť krásne a esteticky zladené. Niektoré obchody ponúkajú kompletnú výzdobu na celú slávnostnú udalosť.

Pri svadobných pierkach je dôležité rozlíšiť, kto ich nosí. Napríklad svadobní hostia ich majú iné ako mladomanželia a ich blízki. Pierka zvlášť môžeme pripraviť pre družbov a družičky, prípadne detských hostí.

Zvyčajne sa dávajú svadobčanom pred začatím obradu. Sú dobrým pomocníkom pre obsluhujúci personál svadby, aby vedeli jednotlivých hostí rozlíšiť.

V dnešnej dobe cukrárskych zázrakov a vysokých cukrovinkových kreácií, je toho na výber veľmi veľa. Príťažlivá je aj rôznorodá chuť torty, dbá sa aj na zdravšie prevedenie. Pri voľbe svadobnej torty môžeme vymyslieť vlastný koncept so zložitými ozdobami.

Svadobné podbradníky môže trochu zručná gazdinká zbehlá v šití vytvoriť aj sama. Na internete sú prístupné strihy zadarmo. Svadobné podbradníky by mali mladomanželom zaväzovať rodičia.

Svedkovia na svadbe, príhovor a prípitok (svadobné poháre)

Svedkovia sú pre budúcich manželov skutočne dôležitými postavami na svadbe, ale aj v reálnom živote. Môžu organizovať rozlúčky so slobodou, ale ich hlavnou úlohou je písomne potvrdiť manželský sľub nevesty a ženícha. Svadobného príhovoru sa štandardne zhostí svedok, ktorý môže predniesť aj slávnostný prípitok. Môžete čerpať inšpiráciu z internetu, ale nezabudnite napokon vymyslieť originálny príhovor. Keď bude aj humorný, tým viac zahrá na emócie svadobných hostí. Vtipné príbehy so života má v obľube každý z nás.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená