fbpx

Dlhé alebo krátke spoločenské šaty? Dôležitý je aj druh udalosti

Výber spoločenských šiat je pre ženu oveľa náročnejšou úlohou ako sa nezainteresovaným (čiže pánom) môže zdať. Je potrebné zohľadniť nielen svoju postavu, či doplnky, ktoré si plánujete dať, ale aj udalosť, na ktorú sa chystáte. Nechcete si predsa vyrobiť nejaké módne faux pas.

Čím exkluzívnejšia udalosť, tým elegantnejšie šaty.

Častým javom na menších plesoch je, že (hlavne mladšie) dámy si obliekajú šaty po kolená. Avšak platí, že bez ohľadu na exkluzívnosť plesu by mali mať dámy elegantné dlhé spoločenské šaty. Aj ak sa pýšite perfektnou postavou, nesnažte sa toto pravidlo porušiť krátkymi šatami, ktoré toho viac odhalia, než zakryjú. Atraktívne môžete vyzerať aj v dlhých šatách, stačí, že si vyberiete vhodný strih.

Jednou z vecí, od ktorých sme si počas pandémie museli odvyknúť, boli aj rôzne kultúrne predstavenia. Divadlá (ale aj kiná) boli viac zatvorené ako otvorené a tak si nezaškodí pripomenúť, ako sa do divadla obliecť. Na premiéru sú najvhodnejšie malé spoločenské šaty s dĺžkou zhruba po kolená. Pokiaľ to je udalosť „menšieho formátu“, stačí aj kombinácia blúzky a sukne.

Autor: Inara Prusakova / Shutterstock.com

Niekedy záleží aj od vášho zámeru.

A čo napríklad firemné večierky? Tie slúžia primárne na utuženie vzťahov medzi kolegami, ale aj medzi podriadenými a nadriadenými. A tak niekedy nie sú len o zábave, ale poskytujú aj príležitosť porozprávať sa o povýšení. A od toho sa odvíja aj výber šiat.

Ak sa idete len zabaviť, vyberte si žensky pôsobiace šaty strednej dĺžky, pekne zdobené flitrami alebo čipkou. V prípade, že chcete zapracovať na svojom povýšení, zvoľte elegantnejší vzhľad a strih, ktorý bude lichotiť vašej postave. Len to nepreháňajte, aby ste nevyzerala príliš vyzývavo, váš zámer by mohol byť odhalený už na začiatku.

Pri práci ešte na chvíľu ostaneme. Na pracovné pohovory, ale aj na rôzne rodinné udalosti alebo aj na všednejšie dni sa hodia krátke spoločenské šaty. Tie by určite nemali chýbať vo vašom šatníku, keďže ich môžete počas roka využiť pri rôznych príležitostiach.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená