fbpx

Ako sa vyhnúť rozptýleniu a dokončiť svoje ciele podľa plánu?

Predsavzatia, ciele, plány. Akokoľvek ich nazveme, jedna vec je istá. Žijeme v rýchlej dobe plnej faktorov rozptýlenia a je takmer nemožné sa mu vyhnúť.

Od technológií cez sociálne siete a nekonečné zdroje zábavy, je moderný život nášľapná mína plná rozptýlení schopných vykoľajiť váš osobný a pracovný pokrok každý deň.

Pokiaľ sa chcete začať konzistentne zlepšovať a úspešne sa vyhnúť rozptýleniu, je dôležité položiť si tieto otázky:

  • Ako sa môžem vyhnúť rozptýleniu v práci?
  • Ako zostanem motivovaný a vyhnem sa rozptýleniu?
  • Čo môžem urobiť aby som nebol rozptyľovaný telefónom?

Ak ste rozhodnutí, že každý deň budete produktívnejší, tu sú 3 skvelé tipy na zváženie.

1. Naplánujte si deň vopred

Plánovať si svoje činnosti v závislosti na ciele deň vopred má pre výsledky vysokú pridanú hodnotu. A šetrí množstvo času.

Ako to robiť?

Každý deň pred tým ako si poviete že ste ukončili činnosti svojho dňa, zaraďte plánovanie zajtrajška ako poslednú produktívnu činnosť. Jednoduchšie si vytvoríte návyk nad zlato.

Ak si však môžete naplánovať svoj deň vopred, s väčšou pravdepodobnosťou sa budete držať tohto plánu a vyhnete sa rozptyľovaniu, ktoré by ho mohlo vykoľajiť.

2. Prejdite do režimu offline

Internet a všetko, čo naň poskytuje prístup, je zďaleka najväčším rozptýlením modernej doby. Prechod do režimu off-line, zatiaľ čo vy vykonávate svoje každodenné úlohy, je skvelým spôsobom, ako sa vyhnúť rozptýleniu, ak to dokážete.

Pokiaľ je vaša práca závislá od prístupu na internet, pokúste sa aspoň počas svojej práce odložiť smarphone stranou a kontrolujte ho počas prestávok zatiaľ čo si plníte svoje úlohy podľa plánu.

Rovnako ako prepnutie do režimu off-line vám môže zvýšiť produktivitu pri práci, môže byť neuveriteľne prospešné aj prepnutie do režimu offline počas vášho voľna.

Venujte nejaký čas odpojeniu od internetu a skutočne si užite svet a ľudí vo vašom okolí. Urobte si zvyk.

Ak tak urobíte, pravdepodobne budete mať viac času pre seba a oddych.

3. Buďte ranné vtáča

Začnite svoj deň skoro ráno. Ranné hodiny sú jedny z najcennejších hodín celého dňa.

Nielenže budete na začiatku dňa oveľa viac motivovaní a odhodlaní, ale rozptýlenie zvyčajne narastá, keď deň plynie.

Čo teda môžete urobiť? Skúste sa vysporiadať s povinnosťami , ktoré od vás požadujú najviac pozornosti v skorých ranných hodinách. Urobíte ich rýchlejšie a kvalitnejšie, nakoľko nebudete rozptyľovaní bežným denných ruchom ako je telefón, doprava, pohyb,

Čím viac budete využívať hodiny bez rozptýlenia skoro ráno, tým produktívnejší budete. Pomôže vám to nastaviť rannú rutinu.

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená