fbpx

Dovolenka na niekoľko spôsobov

Na letnú dovolenku treba myslieť už v zime. Pri včasnom nákupe zájazdu si môžete uplatniť viacero zliav a dostať sa aj do pomerne lukratívnych destinácií za drobný peniaz. Poznáme však viacero typov dovoleniek a zájazdov, počas ktorých sa vynárajú rozdielne výhody, ale aj problémy. V nasledujúcom texte sa o tom dozviete viac!

Rodinná dovolenka

To je azda najbežnejší typ rodinných zájazdov. Spolu s rodinou si v predstihu vyberiete dovolenku podľa svojich snov a už len vyčkávate na deň D. Oddych a utužovanie rodinných vzťahov patrí k základným ľudským potrebám.

Čím pozitívnejšou atmosférou sa necháte na dovolenke obklopovať, tým viac si jeden druhého užijete. Ako rodina si viete v rôznych cestovných agentúrach uplatniť výhody včasnej objednávky a nechať si poradiť pri výbere tak, aby si zábavu užil každý člen rodiny.

Skorou rezerváciou ste si istí, že sa vám ujde priestranná rodinná izba a viete si zabezpečiť aj s výhľadom na more a pláž. Počas vrcholnej letnej sezóny už takéto šťastie vôbec nemusíte mať! Pri rodinných dovolenkách je výhodou, že dieťa približne od 2 do 6 rokov má zájazd zlacnený, u niektorých predajcov úplne zadarmo.

Na rodinných dovolenkách už dlhé roky nepanuje  žiadny strach, že sa deti budú nudiť. K dispozícii je zábava s animátorom a ak sa vyberiete na dovolenku do Turecka, krajiny tobogánov a aquaparkov, tak na svoje si prídu aj dospelí!

V rámci celodenného programu sa môžete zúčastniť plavby na lodi alebo sa u delegátov informovať o najbližšom poznávacom zájazde. Tak sa napríklad z moderného centra Beleku za pár hodín dopravíte k vodopádom Manavgat či k flautovému minaretu Yivli Minare.

Sólo dovolenka

Je presným protipólom „hlučnej“ rodinnej dovolenky. Osamote na dovolenku sa dnes nevyberajú len dobrodruhovia, ale aj bežní ľudia. Takýto typ relaxu buď pranie z ich každodennej vyťaženosti (prácou, vystupovaním, komunikáciou), alebo z ich osobnostných čŕt.

Na sólo dovolenke si všetko organizujete a vyberáte program len podľa svojich záujmov. Ste pánom svojho voľného času, no o to zodpovednejším a priebojnejším musíte byť. Na dovolenke vás môže postretnúť akákoľvek nepríjemnosť (strata peňazí, dokladov, ochorenie) a vy sa nebudete mať o koho oprieť.

Business dovolenka

Obchodné zahraničné cesty nemajú takmer nič spoločné s dovolenkou? Ale majú, len si musíte vedieť efektívne zorganizovať čas. Ani na obchodných stretnutiach nepresedíte celé dni a všade je čo spoznávať a obdivovať. Zatiaľ čo nás najviac láka exotika, turisti zo zahraničia si nevedia vynachváliť dovolenku na Slovensku.

„Obchodným levom“ odporúčame vycestovať nielen za prácou, ale mať po boku aj ohľaduplného partnera/partnerku. Takých, ktorí vám naznačia, že práce bolo dosť a treba myslieť aj na svoje zdravie.

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk