fbpx

Ktoré lyžiarske stredisko je to najlepšie na Slovensku?

Zimná sezóna je v plnom prúde a vy ešte nemáte nič v pláne na víkend? Nevysedávajte doma, ale urobte niečo pre svoje zdravie a perfektnú zábavu. Výbornú zábavu a odreagovanie vám ponúknu aj naše lyžiarske strediská. Presvedčíte sa, že naše Slovensko je krásne v každom ročnom období. Preto ho vo svojich cestovateľských plánoch určite nevynechávajte!

1. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Ako hrdí Slováci by sme mali dokonale poznať krásy našich Tatier. Lyžovačka v Lomnickom sedle je skvelým tipom nielen pre začiatočníkov, ale aj pre skúsených, ktorí sa chcú každou sezónou len zdokonaľovať. Oproti ostatným zimným sezónam tu pribudli nové lyžiarske trate (2 km), niekoľko sedačkových a kabínkových lanoviek. V rámci polročných prázdnin si s deťmi môžete naplánovať výlet na vyhliadkovú vežu na Skalnatom Plese.

2. Ski Bachledová

Zimná sezóna v Bachledke je otvorená novým inováciám a trendom. Návštevníci si predsa vážia každú zmenu k pozitívnemu, a preto tlieskajú bezbariérovým vstupom a dostupnosti pre každého. Prístupná je nová sánkarská trať a trendy k ochrane prírody či už v zimnej, alebo počas letnej sezóny.

3. Lyžiarske stredisko Jasná

V krásnom prostredí národného parku NAPANT zabudnete na všetky starosti. Nikto vás síce neposiela zdolávať najvyšší vrchol Ďumbier, no pre úžasné zimné športovanie vám určite postačia zážitky z lyžiarskeho kopca Chopok. Niektoré trate sú osvetlené aj večer. Ukončenie zimnej sezóny je plánované až na apríl.

4. SnowParadise Veľká Rača

Tento parádny snežný raj pozýva všetkých, ktorí sú naklonení zdravému životnému štýlu aj počas zimy. Ak ste doteraz len tíško závideli profesionálom, tak vaše sny sa práve môžu naplniť – otvorená je verejná pretekárska trať s časomierou. Možno vás sem pritiahnu lacnejšie skipasy alebo zábavno-náučný program v lyžiarskej škôlke či pre dospelých párty na svahu!

5. SKI Martinky

Pre tých, ktorí si radi užívajú mráz, husto zasnežené kopce a výlety do hôr, tak práve Winter Park Martinky je tou najlepšou voľbou. Prírodný sneh je tu počas väčšej časti sezóny, no prístupné sú aj umelo zasnežené trate. Lyžiarsky vlek pre deti do 12 rokov je bezplatný. Jednou z možností na turistiku je aj bežecké lyžovanie. Kto nevyskúša, nevie!

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk