fbpx

Charitatívne vianočné projekty pre ľudí a zvieratá

Pomáhať je stále potrebné a pomoci je vždy nedostatok. A to nielen na Vianoce. Robte tak po celý rok! Či sa chcete zapojiť do charitatívnych projektov pre ľudí alebo zvieratá, je len na vás. Aj keď platí klišé, že materializmus nie je taký dôležitý, pre psíkov v útulkoch treba krmivo i deky, deti potrebujú knihy a omaľovánky a starkých poteší pohľadnica.

Vianoce z krabičky

Vianoce z krabičky sú charitatívnym projektom pre deti z detských domovov a sociálne slabých rodín. Darčeky sa dávajú deťom po celom Slovensku prostredníctvom zberných miest alebo zásielkovne. Chcete prispieť aj vy? Na web stránke nájdete všetky podrobnosti ako sa zapojiť.

Vianočný zázrak

Vianočný zázrak je podobný projekt ako Vianoce z krabičky, avšak tu finančne prispievate alebo kupujete darčeky pre osamelých seniorov. Na stránke je zmienený menný zoznam seniorov s ich konkrétnymi požiadavkami na darčeky.

Vianočná pošta

Vianočná pošta sa koná v našich končinách už piaty rok. Je to opäť projekt pre osamelých seniorov. Ak máte záujem napísať opusteným starkým pár riadkov alebo poslať vianočné pohľadnice, máte možnosť. Vianočnú poštu zastrešuje občianske združenie Pohodovo.

Pomáhajte celý rok

Ak sa vám pomoc a charitatívna činnosť zapáčili, prostredníctvom webu ľudia ľuďom môžete pomáhať po celý rok. Podporiť chorých ľudí a deti, či už na zlepšenie zdravotného stavu alebo materiálnymi vecami. Najnovšie sú veľmi potrebné finančné príspevky pre ľudí zasiahnutých pandémiou. Samozrejme, tá nás zasiahla všetkých, ale niektorých priviedla do stavu núdze a bankrotu.

Pomoc pre zvieratká

Charitatívne projekty pre opustené a týrané zvieratá sú tiež potrebné po celý rok. Počas vianočného obdobia prichádzajú občianske združenia na ochranu zvierat a útulky s ďalšími projektmi. Niektoré z nich usporadúvajú vianočné aukcie, kde môžete prísť k pekným a rozličným veciam za super ceny a prispieť na zvieratá. Ďalším ťahúňom podpory útulkov je predaj stolových alebo nástenných kalendárov so zvieratami z útulkov.  

Virtuálnou adopciou alebo zoznam prianí toho, čo konkrétne zvieratko potrebuje, môžete sledovať na sociálnych sieťach a web stránkach. Dnes je na Slovensku vyše 100 občianskych združení, karanténnych staníc a útulkov na ochranu zvierat. 

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená