fbpx

Vyberte si z netradičných zimných športov, ktoré vás určite dostanú!

Zima na Slovensku ponúka bohaté športové a relaxačné vyžitie. Všetko je len v nás, o našom vzťahu k športu a starostlivosti o svoje telo. Každý voľný čas trávte zmysluplne a čo najviac sa zaujímajte o nové zážitky a výlety. V súvislosti s nastávajúcimi zimnými prázdninami vám prinášame tipy na netradičné zimné športy.

Príjemnú rodinnú zábavu si užijete v akomkoľvek slovenskom lyžiarskom stredisku. Môže sa však stať, že po pár dňoch vás lyže, snowboard, ale aj sane omrzia a ste otvorení ďalším zaujímavým zážitkom. Ak nepatríte k tým, čo cez zimné prázdniny rozbaľujú jedny zemiakové chipsy za druhými, tak ešte dnes vhupnite do sveta adrenalínových zimných športov.

Viac ľudí, viac zábavy! To je heslom snowtubingu, respektíve snowraftingu. V preklade ide o pohyb strmhlav svahom v špeciálnych nafukovacích kolesách. To vás čaká pri snowtubingu. Druhý spomínaný šport si vyžaduje správne sedenie v člne.

Áno, naberiete poriadnu rýchlosť, musíte byť veľmi obratní a športovo zdatní. V lyžiarskych strediskách sa už pomaly zameriavajú aj na netradičnejšie zimné športy, potrebnú výbavu a školenie.

Aký je náš vzťah k adrenalínovým športom?

O Slovákoch je známe, že od všetkého nového, neznámeho a zvlášť adrenalínového si zo začiatku držia odstup. Možno tento ostych prekoná ice climbing. Stačí sa informovať, v ktorom horskom stredisku sú na to ideálne podmienky a ďalej si môžete užívať už len zážitkové lezenie po vodopádoch a skalných doskách.

Na zamyslenie je aj to, prečo dokým my máme problém užiť si zjazd v zorb guli, tak napríklad v susednom Rakúsku skúšajú ešte nebezpečnejší heliskiing. Áno, presne tie adrenalínové skoky lyžiarov z helikoptéry…

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk