fbpx

Webhosting ako technická podpora pre vaše stránky

Webhosting predstavuje určitý vyhradený priestor na disku a tiež aj výkon na serveri, ktorý je neustále pripojený do siete. Vďaka tomu sa do vašich stránok dokážu používatelia dostať kedykoľvek a kdekoľvek na svete. Existujú priamo spoločnosti, ktoré sa tejto službe venujú a práve na základe toho sa nazývajú webhostingové spoločnosti. Sú v skratke zodpovedné za chod vašej stránky a preto sú dôležitou súčasťou každého online biznisu.

Na čo slúži webhosting?

Funkciu webhostingu ako takého sme načrtli už v úvode, no napriek tomu je pre bežného používateľa možno ťažké pochopiť na čo je vlastné takýto hosting potrebný. Webhosting si môžeme predstaviť ako prenájom servera alebo jeho časti. V rámci tohto prenájmu si môžete uložiť stránku, maily a databázy, čo vám vytvorí podmienky na vedenie prevádzky priamo na internete. Bez hostingu prakticky doména nevie fungovať a je nesmierne dôležité, aby sa o jej chod starala spoločnosť, ktorá poskytuje kvalitné služby.

Webhosting môže byť bezplatný aj platený, no asi ako v každej oblasti, aj v tejto platí, že bezplatný webhosting nie je taký kvalitný ako ten platený. V dnešnej technicky vyspelej dobe existujú aj iné formy hostingu, avšak webhosting si dlhodobo udržiava svoje miesto najmä vďaka efektivite, praktickému prístupu a aj finančným výhodám. Platíte totiž len za prenájom miesta a adresy a na oplátku dostávate kvalitný výkon, miesto a databázy.

Webhosting ako taký tvoria tri základné časti: priestor pre internetové stránky, internetová doména (ktorú si môžete vytvoriť aj mimo webhostingu) a emailové služby pre konkrétnu doménu. Najdôležitejšou súčasťou je samozrejme doména, ktorá nesie všetky informácie pre vašich zákazníkov. Bez správneho hostingu je vám však takáto doména prakticky nanič, pretože nedokáže plnohodnotne fungovať. Emaily sú nevyhnutné pre komunikáciu a priestor a výkon pre prehliadanie a preto je tento balíček základom pre každú úspešnú webstránku. 

Pre začiatočníkov v oblasti výberu webhostingu odporúčame určite internetovú stránku webzone.sk, ktorá sa zameriava na porovnávanie služieb. Umožní vám tak vybrať si najlepšiu dostupnú ponuku na trhu vzhľadom na pomer cena, kvalita.

Multihosting

Multihosting sa ako pojem tiež dostáva do popredia a umožňuje hosting viacerých domén v jednom účte. Aj keď sú obstarávacie náklady vyššie, z dlhodobého hľadiska to vychádza omnoho lacnejšie ako keby ste prevádzkovali každý web osobitne. Zároveň aj správa webov je omnoho jednoduchšia a prehľadnejšia. Na základe týchto pozitív sa teda netreba čudovať, že aj táto forma hostingu patrí medzi populárne formy prenajímania priestoru na serveri.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená