fbpx

Ako si poradiť so suchou pokožkou?

Suchá pokožka znamená najmä estetický problém. Za ňou sa môžu tiež skrývať aj prejavy choroby. Suché ruky, suchá pokožka, suchá pleť alebo lupiny nám vedia znepríjemniť život. Pomocou dermatológa sa môžete naučiť pleť a telo hydratovať, možno to ale zvládnete vlastnými silami v domácom prostredí.

Čo pomáha na suchú pleť

Suchá pokožka alebo pleť sú prejavom pôsobenia horúceho alebo veľmi studeného počasia, znečistením ovzdušia alebo kúpaním sa v horúcej vode. Tak isto je príznakom napríklad ochorenia štítnej žľazy. Na suchú pokožku je vhodné použiť hydratačný krém alebo olejčeky. Odporúča sa kamilkový alebo nechtíkový krém alebo doplnenie vitamínu D. Na pravidelnú hydratáciu pleti je dobré aj bambucké maslo.

Uhorková alebo banánová maska navyše vašu pleť napne a omladí.

Zábal na suché ruky

Na suché ruky pomôže ich masírovanie rastlinnými olejmi až do úplného vstrebania. Použiť môžeme marhuľový alebo arganový olej. Pre efektívnejšie pôsobenie oleja navlečieme na ruky potreté olejom rukavice.

Ak máte chuť urobiť si aj zdravý peeling, pridajte do oleja cukor.

Príjemný bylinkový kúpeľ pomôže nielen našim rukám, ale celkovo sa pri nich zrelaxujete. Najmä, ak použijete levanduľu, upokojí sa vaša pokožka aj celé telo.

Náš tip! Ak chcete chrániť svoje ruky v zime, určite ich chráňte rukavicami.

Ako zatočiť so suchou pokožkou na hlave, keď sa nám tvoria lupiny

Suchá pokožka na hlave predstavuje najmä nepríjemný vzhľad našich vlasov. Na zlepšenie suchej pokožky je vhodné použiť šampón z brezy alebo konope.

Odporúča sa používať kúpeľ z jablkového octu, aspirínu alebo citrónu. Opäť pomôže aj levanduľový kúpeľ. Levanduľa na naše vlasy pôsobí blahodárne aj vďaka tomu, že ich posilňuje, dodáva im lesk a pôsobí proti vypadávaniu.

Umývanie vlasov každý deň tiež nie je vhodné. Jemná masáž šampónu a jemné utieranie vlasov
zaručenie ocenia aj vaše vlasy. Týmito krokmi sa menej namáha aj pokožka.

Suchá pokožka na nohách

Na suché nohy je veľmi prospešný hydratačný krém, ktorý sa rýchlo vsiakne do pokožky. Drsnú pokožku zjemní aj ružová vodavazelínaAk by ste chceli liečbu suchej pokožky na nohách viac podporiť, dáme vám ešte zopár tipov, ktoré zvládnete z pohodlia domova.

Pomocou ovsených vločiek pripravte zábal do gázy a nechajte pôsobiť 15 minút. Aloe vera má hojivý účinok na rany q pomáha na suchú pleť a pokožku na celom tele.