fbpx

Airstream Guys – The Original American Smoked BBQ

Airstream Guys je novovzniknutý projekt rýchlorastúceho odvetvia gastronómie Street Food-u, ktorý si celkom rýchlo našiel svoje miesto na trhu. Inšpirácia konceptu Airstream Guys pochádza spoza veľkej mláky a základom tohto konceptu je výber tých najkvalitnejších lokálnych surovín a autentickosť ponúkaných jedál.

Prečo Airstream Guys?

Príves s názvom Airstream bol v Amerike jedným z najobľúbenejších obytných prívesov v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. A práve s rodinným kempovaním v prívesoch je spojená pravá americká grilovačka. V dnešnej dobe sa častokrát tieto prívesy prerábajú na pojazdnú kuchyňu z dôvodu ich nepriehľadnuteľného vzhľadu. Airstream od Aistream guys bol vyrobený na mieru, presne podľa predstáv a špecifických potrieb.

Dodávatelia

„Snažiť sa byť najlepšími, môžete iba vtedy, ak s tými najlepšími aj spolupracujete“, hovoria majitelia. Práve preto si dodávateľov surovín vyberali podľa ich histórie, kvality ponúkaných produktov a služieb. Rozhodli sa pre dodávateľov z okolitých miest a obcí, či už je to Pezinok, Bratislava alebo Morava.

Airstream Guys na Mape

M.R. Štefánika 23/8, Pezinok https://www.facebook.com/airstreamguys/

Ponuka

Obľúbeným pokrmom Slovákov sa stali burgre. Čo iné teda môže byť v ponuke Airstream na prvom mieste ako pravé americké šťavnaté burgre? Na výber sú štyri základné burgre, ktoré sa rozlišujú podľa množstva/hmotnosti mäsa v burgri. Základným kameňom burgrov je vysoko kvalitné mäso z Farmy Kuchyňa a na mieru pečená maslová brioška.

Bestsellerom a najmenším v ponuke je cheeseburger, ktorý svojou jednoduchosťou vyhovuje takmer každému. Mäso a žemľu v tomto prípade dopĺňa kečup, červená cibuľa a kvasené uhorky.

Ďalším burgrom ponuke je smashed burger a zaujímavosťou v príprave tohto burgra je, že je mäso naplackované priamo na grile. Smashed burger je teda tenký, prepečený a zároveň si však zachováva šťavnatosť.

Classic burger je to, čo od slova classic očakávate. Stošesťdesiat gramov šťavnatého hovädzieho, cheddar a slanina sú samozrejmosťou a podobne ako do všetkých burgrov, okrem cheeseburgera, si doň vyskladáte zeleninu a omáčku podľa vlastného výberu.

Double burger je už poriadna nálož mäsa. Tristodvadsať gramov hovädzieho a k tomu omáčka a zeleninu podľa chuti.

Sloppy Joe Fries (sloppy džou frájs) sú čerstvé fritované hranolky, na ktorých je grilované hovädzie s barbecue omáčkou, medovo-horčicovou omáčkou, čerstvou cibuľou a fritovanou cibuľkou.

Sloppy Joe Sandwich (sloppy džou sendvič) je podobne ako Sloppy Joe grilované hovädzie, podávané v sladkom americkom sandwich-y, s barbecue omáčkou, medovo-horčicovou omáčkou, čerstvou cibuľou a fritovanou cibuľkou.

Posledným v základnej ponuke je hot-dog. V tomto majitelia stavili na americkú klasiku a jednoduchosť. Hot-dog sa skladá zo sladkého amerického rožku zohriateho na grile a kvalitného bratislavského párku. Samozrejme nesmie chýbať omáčka podľa vlastného výberu a fritovaná cibuľka. Niektorí neodoláte ani slanine a cheddaru.

Hranolky sú pripravené z čerstvých zemiakov, ktoré sú určené výhradne na prípravu hranoliek. Čerstvý zemiak je pomocou ručného krájača nakrájaný na hranolky, ktoré sú následne fritované belgickým spôsobom.

Väčšinu špeciálov je pripravovaných výhradne na drevenom uhlí, čo dodáva mäsu nezameniteľnú chuť. Medzi najobľúbenejšie špeciály patrí:

  • Low & Slow Pork Belly (pomaly pečený bravčový bôčik) podávaný v maslovej brioške s chrenovo-majonézovou omáčkou,
  • Pulled Duck burger (pomaly pečená trhaná kačka) v maslovej brioške s omáčkou podľa vlastného výberu, domácou lokšou a červenou kapustou,
  • Duck Wrap (kačací wrap) je trhaná pomaly pečená kačka s červenou kapustou, zabalená v domácej lokši.

Mac ́n ́ cheese. Makaróny so syrom? Cestoviny do burgru sú pecka. V Airstream Guys Vám prinášajú burger v inej podobe, na akú sme na Slovensku zvyknutí. Drvivá väčšina predajcov ponúka burger vo vysokej brioške, ktorá vyzerá krásne na fotke, no môže prekryť chuť mäsa, o ktorom burger od Airstream guys práve je. Autentickú podobu burgra s nízkou brioškou môžeme vidieť často v reťazcoch s rýchlym občerstvením, ktoré však nedosahuje uspokojivú kvalitu.

Vďaka kvalite surovín a možnosti vyskladať si svoj burger podľa svojich predstáv, prinášajú Airstreamový chlapci jedinečný burger vysokej kvality s nezameniteľnou chuťou skvelého hovädzieho mäsa.

Viac o Airstream Guys na https://www.airstreamguys.com/

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená