fbpx

Chcete si oddýchnuť od rušného mesta? Zamierte na Liptov

Milujete prírodu a radi v nej alebo aspoň v jej blízkosti trávite čo najviac času? Tak v takom prípade máme pre vás dva tipy na trávenie voľného času. Jeden pre tých, ktorí sa chcú len niekam previezť na otočku a druhý pre záujemcov o víkendový pobyt mimo rušných miest.

Lokalita UNESCO

Začneme tým jednodňovým výletom. Navštívili ste už niekedy Vlkolínec? Že nie? Tak to je chyba, pretože patrí k tomu najcennejšiemu, čo na Slovensku máme. To potvrdzuje aj fakt, že od roku 1993 patrí na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Návštevou tejto podhorskej osady sa prenesiete do minulosti do doby, keď sa ešte žilo viac v súlade s prírodou bez rôznych výdobytkov modernej doby. Zachovala sa tu pôvodná architektúra a štruktúra horskej osady želiarov, pastierov a drevorubačov.

Zdroj obrázka: Autor: zedspider / Shutterstock.com

Hory, voda, či jaskyne?

Liptov však toho ponúka oveľa viac. Nie nadarmo patrí medzi najzaujímavejšie a najnavštevovanejšie regióny Slovenska. Preto nie je na škodu z pôvodne jednodňového výletu do Vlkolínca spraviť víkendový pobyt. A aby sme ostali stále v „súlade“ s prírodou, namiesto hotela si rezervujte chatu na víkend niekde mimo civilizácie.

A čo okrem Vlkolínca na Liptove vidieť? Turisticky najpríťažlivejšie sú jednoznačne Západné a Nízke Tatry. Spolu s Veľkou Fatrou a Chočskými vrchmi ponúkajú množstvo turistických trás rôznej náročnosti, z ktorých si určite vyberiete ak túžite stráviť deň v horskom prostredí.

Pre milovníkov vody je tu samozrejme vodná priehrada Liptovská Mara, ale navštíviť môžete aj akvapark, či rôzne termálne kúpaliská. Ak sa budete chcieť schladiť inak ako vo vode, môžete navštíviť jednu z najstarších známych jaskýň v Európe, Demänovskú ľadovú jaskyňu. Za návštevu však určite stoja aj Demänovská jaskyňa slobody a Važecká jaskyňa.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená