fbpx

Romantický víkend v Štiavnických vrchoch

Chcete prežiť krásny víkend s dobrým wellness, romantickými prechádzkami a vynikajúcim jedlom? Vyberte sa s nami za krásami Štiavnických vrchov. Ak hľadáte ticho, oddych a krásnu prírodu, potom si určite prečítajte naše tipy.

Banská Štiavnica nie je pre turistov neznámou. Každoročne tam príde viac a viac domácich a zahraničných návštevníkov. Práve preto treba rátať s väčšou hustotou v reštauráciách či turisticky známych pamiatkach. My sme však vybrali miesta, ktoré si budete môcť vychutnať aj v pokoji.

Naše tipy na výlety

Banícka akadémia s botanickou záhradou

Prechádzku mestom môžete zavŕšiť na kopci v príjemnej botanickej záhradke za bývalou Baníckou akadémiou. Táto národná kultúrna pamiatka je nie len krásnym historickým miestom, ale ponúka Vám veľké množstvo cudzokrajných drevín, ktoré vysádzali študenti lesníctva už v 19. storočí. V areáli botanickej záhrady je aj busta Andreja Sládkoviča s úryvkom z jeho básne Štiavnica.

Info : Adresa, Trvanie prechádzky – 20 min.

Banka lásky

Banská Štiavnica je považovaná za jedno z najromantickejších miest na Slovensku. Ak ste so svojou polovičkou v rodisku Maríny Určite navštívte aj zážitkovú expozíciu a podporte tým záchranu Domu Maríny. Sládkovičova Báseň Marína je držiteľkou rekordu za Najdlhšiu báseň sveta. Práve tento rok si pripomíname 200. výročie narodenia Andreja Sládkoviča a jeho Maríny. Ak si aj vy chcete napísať svoje vlastné vyznanie lásky alebo vyskúšať Koleso Šťastia v láske, určite sa tam zastavte.

Info: Adresa

Kalvária Banská Štiavnica

Nádherné pokojné miesto s ešte krajším výhľadom na celú Banskú Štiavnicu a okolitú prírodu Vám ponúka Kalvária nad Banskou Štiavnicou. Táto baroková stavba prekračuje rámec stvárnení Krížovej cesty a prenáša ho do krásneho umeleckého diela spájajúceho duchovno s prírodou. Na kalváriu vedú dve cesty, jedna z nich, dolná,Vás prevedie celou trasou od Dolného kostola až na samý vrchol. Druhá cesta prichádza z hornej časti kopca( smerom do Banskej Belej), cez peši prechodný chodníček po lúke.

Info: Adresa. Trvanie prechádzky – 40 min.

Šášovský hrad

Asi 30 minút autom od Banskej Štiavnice sa rozprestiera zrúcanina hradu Šášov. Výstup k hradu je mierne náročný, do kopca, ale po širokej prírodnej ceste idúcej priamo z obce Šášovské Podhradie. Príjemná prechádzka cez les, ktorá netrvá viac ako 20 minút Vás privedie až pod hrad. Momentálne tam prebieha rekonštrukcia hradieb, takže Vám budú robiť spoločnosť aj páni, ktorí sa na tom podieľajú. Okrem nich Vám môžu robiť spoločnosť aj „zámocké kozy“, ktoré sa na hrade udomácnili a môžete si ich aj pohladkať.

Info: Adresa, Trvanie celej prechádzky – 40 min.

Banské tajchy

Ak máte radi cykloturistiku, určite si na výlet do Štiavnických vrchov zoberte so sebou bicykle. S dlhou históriou baníctva sú úzko spojené aj tajchy, ktoré v minulosti slúžili na získanie energetických zdrojov na ťažbu a úpravu rúd. V súčasnosti slúžia na rekreačné účely. Odporúčame využiť trasy, ktoré sú starostlivo vybrané a povedú Vás po krásnych prírodných miestach.

Naše tipy na ubytovanie

Hotel DARO ***

Ak hľadáte veľmi príjemný hotel v blízkosti diaľnice, ale aj Banskej Štiavnice, odporúčame Hotel Daro v obci Hodruša-Hámre. Hotel ponúka príjemné a čisté ubytovanie na vysokej úrovni, s vynikajúcim jedlom a službami a veľmi dobre vybaveným wellnessom. Dokonca hotel ponúka aj prenájom bicyklov, s ktorými môžete rovno vyraziť na spoznávanie okolitej prírody. Ak hľadáte útek do prírody a ticha, určite je tento hotel výbornou voľbou.

Ak však chcete bývať v centre Banskej Štiavnice a užiť si príjemný ruch tohto romantického miesta, odporúčame stráviť noc aj v krásnych dizajnových apartmánoch u Divnej pani. Každá izba je totiž jedinečná a dizajnovo zariadená. Tak si vyberte svoj obľúbený umelecký štýl.

Naše gastro tipy

  1. Na kávu do Divnej pani – ak máte chuť na koláčik a kávu v Banskej Štiavnici, potom určite zavítajte do príjemnej umeleckej kaviarne.
  2. Do sýtosti na COBURG burger – po náročnom dni si zaslúžite poriadny výživný obed. Burger a dobre čapované pivo je dovolenkovým základom, ktorý vám ponúkne príjemná reštaurácia priamo v centre Banskej Štiavnice.
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená