fbpx

Aké je to naozaj najlepšie tienenie okien?

S príchodom leta a letných horúčav opäť oveľa aktívnejšie využívame tieniacu techniku na našich oknách. Slnko vychádza podstatne skôr a zapadá podstatne neskôr ako v zime, to znamená, že nám oveľa dlhšie nazerá dovnútra.

Leto je vždy ťažkou skúškou pre tieniacu techniku

A keďže slnko je cez leto na oblohe oveľa dlhšie, oveľa častejšie sa stáva, že kvôli slnečným lúčom nevidíme na televízor, či na monitor. Čo je však ešte horšie, ak necháte slnko celý deň „opierať“ sa do vašich okien bez toho, aby boli zatienené, budete mať doma ako v skleníku. Je to teda opačný problém toho „zimného“, kedy vám cez okná uniká von príliš veľa tepla.

Keď k vyššie uvedenému pridáme „celoročné“ problémy, s ktorými nám pomáha tienenie, napríklad príliš silné pouličné osvetlenie v noci, či príliš zvedavých susedov, ktorí nám neustále pozerajú do okien, každému je hneď jasné, prečo je leto obdobie, kedy tienenie svojich okien podrobujeme skutočnej skúške. A práve v lete sa najčastejšie stáva, že nám naše tienenie nestačí.

Vtedy je najlepším riešením zaobstarať si tienenie nové. Lenže aké? Tu už odpoveď nie je taká jednoduchá, keďže na trhu je v súčasnosti veľké množstvo tieniacej techniky a každá má svoje výhody aj nevýhody.

Avšak je tu jedno tienenie, ktoré zrejme väčšina ľudí bude považovať za to najlepšie. Aby sme však boli presnejší, slovo „jedno“ sa v tomto prípade príliš nehodí. Máme totižto na mysli kombináciu vnútorných žalúzií a vonkajších roliet.

Zdroj obrázka: Autor: Patryk Kosmider / Shutterstock.com

Skombinujte výhody žalúzií a roliet

Práve kombinácia dvoch druhov tienenia vyrieši problém, keď na každom tienení je možné nájsť nejakú nevýhodu. A kombinácia dvoch najpopulárnejších riešení, žalúzií a roliet, je práve preto ideálna. Navzájom tieto dva druhy tienenia vyvažujú svoje nedostatky.

Kvalitné vonkajšie rolety toho dokážu samé o sebe veľa. Dokážu účinne zatemniť interiér a vďaka tomu, že slnečné lúče odrážajú z vonkajšej strany okien, pri správnej montáži dokážu byť zdravšou alternatívou klimatizácie. Dokonca čiastočne tlmia aj zvuky zvonku. A naviac fungujú aj ako okenice a teda zvyšujú bezpečnosť domácnosti, čo je užitočné pre majiteľov rodinných domov, či bytov na prízemí.

Jednu vec však ani tie najlepšie vonkajšie rolety nedokážu. Plynule regulovať množstvo slnečného svitu dopadajúce do interiéru. Niekomu na tom nezáleží, ale pre niekoho to môže byť dôvod, prečo nikdy na rolety neprešiel. A práve preto je tým najlepším tienením kombinácia vnútorných žalúzií a vonkajších roliet.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená