fbpx

Knihy s vianočnou témou, ktoré vám spríjemnia zimné dni

V našom zozname nájdete vianočnú klasiku, mrazivé príbehy, magický príbeh a samozrejme i lásku. Všetky knihy sa odohrávajú buď priamo na Vianoce alebo sú obklopené čarom zimy. Vybrali sme skôr príbehy pre dospelých, lebo detských knižiek o Vianociach a zime je ešte viac. Začítate sa aj vy?

John Grisham: Také nezvyčajné Vianoce

Nevšedný príbeh o tom, ako chce starší manželský pár spraviť zmenu a neoslavovať Vianoce. To v ich susedstve vyvoláva búrlivé reakcie a nepochopenie. Všetko sa ale zmení, keď ich dospelá dcéra chce oslavovať Vianoce u rodičov doma. Navyše, privezie so sebou aj potenciálneho zaťa.

Charles Dickens: Vianočná koleda

Dickensova klasika by nemala byť neznáma ani študentom stredných škôl. Príbeh o duchovi Vianoc a starom známom posolstve, že Vianoce nie sú o materializme.

Jostein Garder: Vianočné mystérium

Čarovná kniha, ktorá je určená deťom je vhodná aj pre dospelé publikum. Kniha je písaná v 24. kapitolách, aby ste každý deň adventu mali čo čítať. Ilustrácie nášho výtvarníka Vlada Kráľa potešia detské i dospelé oči.

Agatha Christie: Mrazivé vraždy

Poviedky kráľovnej napätia v novom šate s neodmysliteľnou mrazivou atmosférou a prítomnosťou snehu. Vyriešte mrazivé vraždy so starými známymi postavami: slečnou Marplovou a Herculom Poirotom.

Eowyn Ivey: Dcéra snehu

Manželský pár Jack a Mabel žije v Aljaške a k šťastiu im už chýba len dieťa. To však neprichádza, až kým manželia nepostavia pred svojim domom snehuliaka. Ďalšie dni okolo ich opusteného zrubu v mrazivej zime kráča dievčatko… Pekný a magický príbeh pre dospelých.

Josie Silver: Jedného dňa v decembri

Že by existovala láska na prvý pohľad? Laurie je presvedčená o tom, že to nie je možné. Všetko sa zmení, keď v jeden decembrový deň zazrie z okna autobusu na zastávke neznámeho muža. Celý rok o ňom premýšľa, až kým jej ho najlepšia kamarátka nepredstaví ako svojho nového partnera. Dokonca, na vianočnom večierku.

Jenny Gladwell: Decembrový dar

Jane sa síce darí v kariére, ale úspechy v lásky nestoja za veľa. Aby zahnala žiaľ po rozchode odíde na služobnú cestu do Nórska. Veď kde inde by sa dali zažiť rozprávkové Vianoce? Čaro luxusu, sneh a mráz s útulnou atmosférou a láskou.

Táňa Keleová – Vasilková: Modrý dom

Aby sme mali zastúpenie vianočného príbehu z domácej literatúry, ponúkame rodinný príbeh z pera jednej z najpredávanejších slovenských autoriek. Modrý dom je miestom stretnutia široko rozvetvenej rodiny. Hlavnou hrdinkou je stará žena, ktorá spomína počas Vianoc na svoj život a na svoju rodinu. Príchod príbuzných do jej domu počas vianočného obdobia je miestom pre konfrontáciu minulosti s prítomnosťou.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená