fbpx

Ako na jazvy po akné?

Akné je kožné ochorenie, s ktorým má osobnú skúsenosť viac ako polovica populácie na celom svete. Aj keď sa akné časom a správnou liečbou zlepší neraz po ňom zostane pamiatka. Jazvy po akné sú ďalším častým problémom, nad ktorým rozmýšľame ako sa ho zbaviť.

Kedy vznikajú jazvy po akné

Existujú rôzne typy akné a nie každé zanecháva jazvy. Biele pupáčiky a čierne bodky jazvy nemusia spôsobiť. Pokiaľ vás ale trápi podkožné, zápalové akné, ktoré neliečite môžete mať neskôr problém s jazvami. Jazvy môžu vzniknúť aj keď sa snažíte pupáčiky vytlačiť alebo ich rozškriabete.

Faktom je, že jaziev sa nezbavíte. Ich viditeľnosť ale môžete výrazne zmierniť. Pokiaľ nechcete podstúpiť ošetrenie pleti môžete vyskúšať niektoré z domácich receptov. Počítajte ale s tým, že to môže trvať dlhšie.

Šťava z citróna

Citrónová šťava má exfoliačné účinky. Odstraňuje z povrchu kože staré bunky a pleť rozžiari. Tmavšie jazvy po akné môže vybieliť a zjednotiť tak tón pleti. Pri použití citrónovej šťavy si dajte pozor. Ak máte citlivú pokožku môže ju podráždiť. Vyhnite sa aj slnečným lúčom. Kombinácia slnka a šťavy citróna môže na vašej pleti vyvolať fotosenzitívnu reakciu a poškodiť pokožku.

Pri použití je najlepšie ak šťavu z citróna zriedite s vodou.

Včelí med

Med má množstvo priaznivých benefitov na celkové zdravie organizmu a aj na pokožku. Zmierňuje viditeľnosť pigmentových škvŕn a jaziev po akné, spomaľuje starnutie pleti, vyživuje ju a upokojuje. Tu ale výhody medu nekončia. Tiež zmierňuje zápaly v pokožke, čím pomáha regulovať akné, udržuje pokožku hydratovanú a podporuje regeneráciu buniek.

Včelí med môžete na pleť aplikovať priamo. Nechajte ho pár minút pôsobiť a potom zmyte vodou.

Olej z čajovníka

Tento esenciálny olej sa v starostlivosti o pleť používa už veľmi dlho. Jednou z množstva jeho výhod je aj liečba akné a aj zmiernenie viditeľnosti jaziev. Zrýchľuje hojenie rán, zmierňuje zápalové procesy v koži a podporuje regeneráciu kožných buniek.

Esenciálny olej z čajovníka nepoužívajte čistíVždy ho zrieďte. Môžete pridať pár kvapiek do kokosového oleja, alebo do produktu na čistenie pleti. Týchto pár kvapiek stačí na to aby ste jeho účinky po pár týždňoch pravidelného používania zbadali.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená