fbpx

Čo chystá Apple v nasledujúcich mesiacoch?

Slávni „pestovatelia“ jabĺčok si svoje nové produkty pred uvedením na trh radi schovávajú a svoje horúce prírastky predstavujú mnohokrát až na poslednú chvíľu. Fanúšikom tak často nezostáva nič iné, než sa uchýliť k ešte horúcim špekuláciám a dúfať, že sa firma bude držať svojich železne pravidelných dátumov vydania. Bude Apple žať úspech aj v roku 2023?

Klebety o nových produktoch značky Apple sa rozšírili už na začiatku roka a väčšina z nich sa potvrdila na júnovej konferencii WWDC (Worldwide Developers Conference), ktorú spoločnosť Apple každoročne organizuje. Okrem aktualizovaných operačných systémov pre jednotlivé zariadenia predstavila napríklad aj nový pätnásťpalcový MacBook Air alebo revolučný AR/VR headset Apple Vision Pro. A to nie je zďaleka všetko, čo v nasledujúcich mesiacoch chystá.

Zdroj obrázku: LIGHTFIELD STUDIOS / Stock.adobe.com

Predstavenie vo veľkom

Väčšia plocha znamená väčší prehľad. Firma Apple krátko po jeho uvedení na WWDC spustila predaj nového pätnásťpalcového MacBooku Air, ktorý sa navyše so svojou hrúbkou 11,5 mm pýši titulom najtenšieho pätnásťpalcového notebooku na svete. Pridajte výkonný procesor M2 a dostanete spoľahlivého kolegu do kancelárie. Naozajstní fajnšmekri sa potom v rovnaký deň mohli tešiť aj zo zariadení Mac Pro alebo Mac Studio s revolučnými čipmi M2 Max a M2 Ultra.

Hviezdy septembra v septembri

Hoci na svetovej konferencii nebolo jeho vydanie zatiaľ potvrdené, očakáva sa, že nové modely iPhonu dorazia tradične po septembrovom evente spoločnosti Apple. A je na čo sa tešiť! Telefóny ponúknu okrem rýchlejšieho čipu napríklad aj lepší optický zoom fotoaparátov. Avšak najväčšou novinkou, ktorú dlho vopred oznámil samotný výrobca, je napájanie cez USB-C port. Pre mnohých používateľov je to príjemná zmena, pretože nebude potrebné so sebou nosiť extra kábel so zakončením Lightning. USB-C port by mal navyše podporovať Thunderbolt 3, ktorý oproti konektoru Lightning zaistí až desaťnásobne rýchlejší prenos súborov.

Nikdy neprichádza sám

S vydaním nových modelov Apple iPhone súvisí aj vydanie chytrých hodiniek. K uvedeniu Apple Watch Series 9 zatiaľ žiadne detaily známe nie sú, dá sa však očakávať, že vďaka novému updatu operačného systému watchOS 10 získajú hodinky nové funkcie a aplikácie nový vzhľad. Čo ďalšie si pre svojich fanúšikov firma pripravila? To sa dozvieme snáď už v septembri.

Anežka Šebková

Copywriter

Copywriterka s přesahem do SEO působící na poli copywritingu od roku 2017. S lehkostí se vcítí do požadavků klienta a vytvoří atraktivní a jedinečný text. Některé z nich najdete na srovnávacím portálu produktvdetailu.cz.