fbpx

Aké sú výhody minimalistického interiéru?

Môžeme smelo vyhlásiť, že minimalistický štýl si celkom podmanil svet interiérového dizajnu. Veď si len skúste v mysli predstaviť moderný interiér. Máte tú predstavu v hlave? A je ten interiér minimalistický, že áno?

Zariaďte si interiér minimalisticky a máte istotu, že bude moderný dlhé roky.

Výhodou minimalizmu je nielen to, že je moderný teraz, keď všetci túžia po moderných kuchyniach a ďalších miestnostiach. Je nadčasový. Aj keď niektoré trendy v interiérovom dizajne prichádzajú a odchádzajú, minimalizmus bude vyzerať dobre aj roky po rekonštrukcii.

Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

Vďačí za to faktu, že nemá žiadne výrazné až extravagantné ozdobné prvky, keďže práve tie sú často príčinou, že nejaký štýl vyjde z módy. Jednoduché a čisté línie, či neutrálne farby, to je minimalizmus.

Ak naviac spojíte minimalistický štýl a kvalitné materiály, získate interiér, na ktorom nebudete musieť nič meniť skutočne dlho. A aj to v súčasnosti „nahráva“ minimalizmu. Ľudia sa viac zaujímajú o udržateľnosť v rôznych oblastiach, vrátanie interiérového dizajnu. A keď si k tomu pripočítate aktuálne ceny materiálov a dodacie lehoty, rýchlo zistíte, že dlhovekosť je presne to, čo hľadáte. A minimalizmus vám ju dá.

Menej dekorácii znamená, že vyniknú viac.

To, že minimalistický nábytok, napríklad v moderných obývačkách, sám o sebe nemá žiadne výrazné ozdobné prvky, neznamená, že ho nemôžete doplniť o jeden, či dva výrazné prvky. Takýmto prvkom môže byť zaujímavý obraz, či tapeta, alebo nejaká pekná dekorácia. V minimalizme takéto prvky ešte viac vyniknú, keďže budú naozaj výnimkami a nestratia sa v záplave ďalších dekorácií.

Takýmto spôsobom môžete nechať vyniknúť aj osvetlenie miestnosti. Či si zvolíte zaujímavý luster, alebo pôjde o stojacu lampu aj takáto (inak hlavne funkčná) vec môže byť zrazu výrazným dizajnovým prvkom.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená