fbpx

Dizajnové tipy pre všetkých, ktorí sa chystajú rekonštruovať kuchyňu

Rekonštrukcia kuchyne je pre väčšinu ľudí vždy zásadnou investíciou. Nanovo zariadiť celú kuchyňu, to jednoducho nie je lacný „špás“ a tak si je potrebné vždy dobre rozmyslieť ako by mala nová kuchyňa vyzerať, aby každé investované euro za to naozaj stálo.

S kontrastnými farbami sa vyhnete sterilnému vzhľadu

Samozrejme, pri plánovaní kuchyne musíte v prvom rade myslieť na praktickosť, veď je to miestnosť, v ktorej sa pripravujú a konzumujú rôzne pokrmy, takže si do nej nechodíme len oddýchnuť (ak teda nie je pre vás varenie oddychom). Avšak popri praktickosti netreba zabudnúť na dizajn. A inšpirovať sa môžete našimi tipmi.

V posledných rokoch v kuchyniach dominuje minimalistický dizajn. To znamená jednoduché a čisté línie bez zbytočných ozdobných prvkov a minimalistický prístup sa týka aj farieb. Často to však môže skĺznuť do toho, že kuchyňa pôsobí akosi sterilne.

Zdroj obrázka:
Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

Čím zaručiť, že dizajn nebude pôsobiť jednotvárne? Zaujímavými kobercami na podlahe? Menší koberec v kuchyni môže byť užitočný na miestach, kde sa často pohybujete (ak máte chladnú podlahu), ale zároveň je potrebné počítať s tým, že v kuchyni je väčšie riziko jeho znečistenia.

A čo takto sa pohrať s farbami? Použite kontrastných farieb je spôsob, ako ozvláštniť svoju kuchyňu bez toho, aby ste narušili jej dizajn. Napríklad pracovná doska môže byť tmavej farby a zvyšok kuchynskej linky svetlý.

Kuchynský ostrovček a úložný priestor až po strop

Moderný a pútavý dizajn v kuchyni dosiahnete aj ak bude jej súčasťou kuchynský ostrovček. Iste, nie každý má kuchyňu dostatočne priestrannú na to, aby v nej mohol ostrovček mať, ale ak máte to šťastie, choďte do toho!

Získate vďaka nemu ďalší úložný priestor, ktorého nie je v kuchyni nikdy dosť a využiť ho môžete ako pracovnú dosku, môžete naň umiestniť varnú dosku, drez, či pridať k nemu krásne designové stoličky a nahradiť ním jedálenský stôl.

A aby sme mysleli aj na tých, ktorí majú priestoru v kuchyni menej. Nebojte sa využiť priestor v maximálnej možnej miere a mať kuchynskú linku až po strop. Nielenže to bude nanajvýš praktické, keďže získate množstvo úložného priestoru, ale takáto kuchyňa bude naviac skvelo vyzerať.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená