fbpx

Estetické problémy súvisiace s kožou neprichádzajú len s vekom

Len ťažko by ste hľadali ženu, ktorá by si nechcela udržať čo najdlhšie mladistvý vzhľad. A preto zatiaľ čo mladšie ženy podstupujú estetické zákroky skôr kvôli tomu, aby „doladili“ prácu prírody, staršie sa zameriavajú na zákroky, ktoré im opticky uberú niekoľko rokov, čo sú zväčša rôzne dermatologické zákroky, ktoré riešia nedostatky vznikajúce práve vekom.

Bradavice rozhodne nepodceňujte

To však neznamená, že by mladšie ženy nevyhľadávali aj zákroky, ktoré im pomôžu sa zbaviť rôznych kožných (nielen) estetických problémov. K takýmto častým zákrokom patrí aj účinné odstránenie bradavíc.

Autor: Irina Bg / Shutterstock.com

Aj keď bradavice väčšinou predstavujú len estetický problém, ich odbornú kontrolu by ste nemali podceňovať. Môžu byť totižto predchodcami vážnych ochorení. To sa týka hlavne nebezpečných onkogénne-pozitívnych genitálnych bradavíc.

Problémom však môžu byť aj niektoré sebhoroické bradavice, ktoré môžu viesť až k vzniku zhubných nádorov na koži. Je síce pravda, že vznikajú hlavne po 40-ke, ale môžu sa objaviť aj skôr. Preto je dôležité bradavice nepodceňovať za žiadnych okolností.

Nočná mora nielen dievčat v puberte

Častým problémom hlavne dievčat v puberte je akné. Treba však poznamenať, že rozhodne sa nevyhýba ani dospelým ženám. Tak, ako sa na efektívnu liečbu akné používa niekoľko metód, rovnako niekoľko je aj ich spúšťačov. Najčastejšie sú to práve hormonálne výkyvy v období puberty, ale spúšťačom akné môže byť aj nevhodná kozmetika, nesprávne ošetrovanie pokožky, nevhodné oblečenie a aj niektoré lieky.

Akné je v podstate zápalové ochorenie mazových žliaz. Tie zaisťujú premastenie kože. Ak však mazu vzniká príliš veľa, upchajú sa vývody žliaz, ktoré sa zapália. Aj keď sa akné môže vyskytovať aj na ramenách, či chrbte, najčastejšie vzniká na tvári, menovite na čele, lícach, brade a nose.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená