fbpx

Aké druhy procedúr ponúkajú kúpele v Turčianskych Tepliciach?

Na Slovensku je možné nájsť veľké množstvo kúpeľov. Medzi najstaršie kúpeľné mestá u nás patria aj Turčianske Teplice. Zrejme vás neprekvapí, keď povieme, že liečba v nich je založená hlavne na liečivej minerálnej vode. Veď predsa ide o kúpele. To však nie je všetko. Aké rôzne druhy procedúr kúpele v Turčianskych Tepliciach ponúkajú svojim návštevníkom?

Vodoliečba, liečba zlatom, masáže

Začneme teda vodoliečbou. Turčianska minerálna voda má vysoký obsah minerálov, ktorým vďačí za svoje liečivé účinky. Tieto minerály vyživujú a stimulujú celé telo, vďaka čomu vám môžu pomôcť s dlhoročnými vnútornými aj vonkajšími ochoreniami, či urýchliť hojenie po úraze, alebo operácii.

Čím sú však turčianske kúpele naozaj výnimočné, je liečba zlatom. Možno ste to nevedeli, ale zlato má blahodárne účinky na pokožku. V Turčianskych Tepliciach to dobre vedia a spolu s ich liečivou minerálnou vodou vytvorili unikátne zlaté kúry.

Samozrejmosťou sú aj rôzne masáže, ktoré uvoľňujú stuhnuté tkanivá a tiež stimulujú metabolizmus. Ak vás trápia stuhnuté svaly alebo chcete urýchliť liečbu po úraze, či operácii, masážne procedúry môžu byť to, čo hľadáte.

Autor: Olga Smolyak / Shutterstock.com

Termoterapia, sauny, elektroliečba a plynové procedúry

Obľúbenými sú aj procedúry, ktoré sa radia k termoterapii. Sem patria rôzne zábaly, napríklad bahenný, parafínový, či rašelinový. Prehrievajú tkanivá a vyživujú ich minerálnymi látkami a stopovými prvkami. Takéto procedúry sú ideálne na uvoľnenie svalov, či zmiernenie bolesti kĺbov, alebo kostrových svalov.

Viete si predstaviť kúpele bez sauny? Ani v Turčianskych Tepliciach si to nevedeli predstaviť a preto tu nájdete fínsku saunu aj infrasaunu. Pravidelné striedanie horúceho a studeného prostredia stimuluje prietok krvi.

A čo elektroliečba, prípadne plynové procedúry? Podobné procedúry sú u nás menej známe, ale to im neuberá na ich účinnosti. Elektroliečba tlmí bolesť veľkých kĺbov a čo sa týka plynových procedúr, tak napríklad kyslík spomaľuje prejavy starnutia.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená