fbpx

Zakynthos toho ponúka viac ako len jednu svetoznámu pláž

Grécko je krajinou, ktorá dáva potenciálnym návštevníkom skutočne na výber. Veď si zoberte to nespočetné množstvo Gréckych ostrovov. Veľakrát sa od seba celkom líšia a pritom by ste len ťažko hľadali grécky ostrov, ktorý sa neoplatí navštíviť.

Uprednostňujete relax na pláži alebo spoznávanie okolia?

Výnimkou v tomto smere nie je ani Zakynthos. Je súčasťou Iónskych ostrovov a tvorí ich najjužnejšiu časť. Samozrejmosťou sú tu krásne pláže, ale ak svoju najbližšiu dovolenku v Grécku strávite na Zakynthose, budete is môcť všimnúť, že ide zároveň o hornatý ostrov s bujnou vegetáciou.

Vráťme sa však ešte k tým plážam. Mnohí hovoria, že najmodrejšie more v Grécku je práve na Zakynthose. Porovnanie necháme na vás, ale rozhodne platí, že more tu je krásne azúrové a pláže zase zlatisté. Zakynthos ponúka aj veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie a potápanie.

Samozrejme, dovolenku na Zakynthose nemusíte stráviť len ležaním na jednej pláži. Rozloha ostrova vám umožní ho relatívne jednoducho preskúmať, ak sa rozhodnete prenajať si skúter alebo auto.

Prípadne môžete absolvovať celodennú plavbu okolo celého ostrova, počas ktorej spoznáte prírodné krásy aj historické pamiatky Zakynthosu. Túto plavbu môžeme len odporúčať. Je to nezabudnuteľný zážitok.

Autor: PANAGIOTIS / Stock.adobe.com

Čo na Zakynthose určite vidieť?

Čo si počas dovolenky na Zakynthose rozhodne nenechať ujsť? Rozhodne pláž Navagio s lodným vrakom a fascinujúcou okolitou scenériou. Dostať sa na ňu je možné len loďou a aj keď tu počas leta narazíte na množstvo turistov, keďže ide o hlavné lákadlo ostrova, nemali by ste ju vynechať. Je totiž považovaná za jednu z najkrajších pláží v celej Európe.

Milovníkov histórie zaujme najmä hlavné (a jediné) mesto ostrova, ktoré s ním zdieľa názov Zakynthos. Pre nadšencov prírodných krás sú potom „povinnou jazdou“ Modré jaskyne. Samozrejme, Zakynthos toho ukrýva omnoho viac.

A čo miestna kuchyňa? Ide o klasickú ostrovnú kuchyňu, v ktorej možno nájsť talianske vplyvy. Už len takýto opis by mohol stačiť na to, aby ste vedeli, že to bude stáť za to, ale aby ste mali bližšiu predstavu, tak očakávať môžete najmä rôzne druhy rýb a morských plodov, mäsa a tiež veľa zeleniny a ovocia.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená