fbpx

Na čo sa zamerať pri výbere nových bezpečnostných dverí?

Vchodové dvere oddeľujú našu domácnosť od okolitého sveta. Ich úlohou je tak aj chrániť náš majetok. Aby však túto úlohu dokázali robiť naozaj spoľahlivo, musí ísť o bezpečnostné dvere. Čo hlavne by vás malo zaujímať pri ich kúpe?

Certifikát a mechanická aj smart bezpečnosť

Bezpečnostné vchodové dvere sa podľa úrovne zabezpečenia delia do 6 bezpečnostných tried, pričom na obydlia sa používajú prvé 4. Pri kúpe bezpečnostných dverí by ste však mali požadovať certifikát, v ktorom budú normou stanovené informácie o týchto dverách. Aby ste mali istotu, že dvere naozaj spĺňajú požiadavky danej bezpečnostnej triedy.

Bezpečnosť však v tomto prípade nie je len o dverách, resp. o dvernom krídle. Aby poskytovali zabezpečenie svojej bezpečnostnej triedy, rovnakú bezpečnostnú triedu musí spĺňať aj zárubňa, prah, kovanie, či zámok. Myslite na to pri kúpe.

Žijeme v modernej dobe a vidieť to aj na trhu s bezpečnostnými dverami. Bezpečnosť sa totiž nezvyšuje už len mechanicky, ale aj rôznymi smart technológiami. Digitálny priezorník, otváranie dverí smartfónom, či odtlačkom prsta a ďalšie technológie vás určite budú zaujímať, ak chcete čo najmodernejšie zabezpečenie svojej domácnosti.

Autor: brizmaker / Stock.adobe.com

Zákaznícky servis a dizajn

Produkt je jedna vec, zákaznícky servis druhá. To platí pri viacerých veciach a bezpečnostné dvere nie sú výnimkou. Havarijný servis k dispozícii non-stop bez ohľadu na to, v ktorej časti Slovenska bývate, môže na prvý pohľad vyzerať ako luxus, ale strata kľúčov, vymknutie, či iné problémy si čas skrátka nevyberajú.

Vchodové dvere sú tým prvým, čo ľudia prichádzajúci k vám uvidia z vašej domácnosti a preto by mali aj reprezentatívne vyzerať. Preto bez ohľadu na to, či kupujete lacnejšie dvere nižšej bezpečnostnej triedy, alebo špičkové bezpečnostné protipožiarne dvere, je pri výbere dôležitý aj ich dizajn. Možnosti sú široké, takže sa určite nájde prevedenie vami vybraných dverí, ktoré bude dokonale ladiť s vašou domácnosťou.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená