fbpx

Využívaš donášku jedla ?

V týchto ťažkých časoch, kedy je aj cesta do reštaurácie možným ohrozením, je donáška jedla výborným riešením pre lenivých kuchárov. Mnohé reštaurácie poskytujú vlastnú donáškovú službu, no načo vytvárať ďalšie náklady, keď môžeme donášku outsourcovať na niekoho iného? Už dávno využívame smartphony nie len na komunikáciu, ale na online nákupy či prepravu. Práve preto sme s rozhodli priblížiť Vám fungovanie niektorých aplikácii na rozvoz jedla.

Keďže Slovensko je malá krajina, s menším trhom a zároveň stále veľkou koncentráciou ľudí na vidieku, resp. v menších mestách, primárne sa tieto spoločnosti orientujú na trh v Bratislave.

Wolt – na bicykli až k dverám

Väčšina z nás už zaregistrovala pomerne novú aplikáciu – Wolt, ktorá je čoraz viac populárna. Wolt momentálne pôsobí len v Bratislave, za to však môžeme vidieť narastajúci počet modro odetých cyklistov, ktorí rozvážajú jedlo do viacerých mestských častí Bratislavy – Staré mesto, Ružinov, Nové mesto, ale aj do časti Petržalky, Karlovej Vsi, Koliby či Kramárov.

Kalkulácia emisií na každý dopravný prostriedok.

Wolt sa snaží kompenzovať vytvorenú uhlíkovú stopu pri doručovaní podporou projektov, ktoré sa zameriavajú práve na znižovanie emisií . Na ich stránke môžete vidieť kalkuláciu gramov emisií pri jednotlivých prostriedkoch – auto, skúter, bicykel. Podporou ekologických projektov si Wolt u nás získal určite veľké plus.

Prehľadná aplikácia so super výberom!

Aplikácia je veľmi pekná a jednoduchá s lákavými fotkami, ktoré Vás nenechajú odísť. V ponuke nájdete nové reštaurácie, malé bistrá, fastfoody či jedlá všetkých chutí. V kategóriách si môžete vyberať podľa ceny, chuti alebo vzdialenosti, no dokonca aj podľa toho či hľadáte brunch, neskorý obed alebo večeru. Na Wolte nájdete kvalitné drahšie reštaurácie ale aj lowcost nepoznané bistrá. Oceňujeme, že na prvých miestach vo vyhľadávaní sú aj reštaurácie, ktoré ponúkajú Eko obaly.

A aká je cena a čas doručenia?

Cena základného doručenia sa pohybuje okolo 2€ a zahŕňa okruh do 1,5 km od reštaurácie. Každých 500 metrov doplatíte 0,5€. Maximálna cena doručenia je 4,99€. Súhlasíme, že cena je trocha vyššia, avšak Wolt ponúka okrem doručenia aj možnosť osobného odberu v reštaurácii či objednania jedla na stôl. V aplikácii vám ukáže aj predpokladaný čas, kedy bude vaše jedlo pripravené. Štandardné doručenie je okolo 20-30 minút, ale mení sa aj podľa vzdialenosti od reštaurácie.

Okrem toho ponúka Wolt v aktuálnej situácii aj „bezkontaktné doručenie“, čo znamená, že Vám jedlo doručia až priamo k dverám. A pokiaľ chcete dať kuriérovi sprepitné, môžete to urobiť priamo cez aplikáciu.

Pri prvej objednávke odporúčame využiť aj zľavový kupón cez portál Zľavadňa, ktorý vám za 0,5€ ponúkne 4€ kupón na jedlo aj s dovozom.

Bistro.sk – prvenstvo na trhu.

Aplikáciu Bistro.sk poznajú takmer všetci objednávatelia dobrého jedla. Má na slovenskom trhu určite prvenstvo, a to najmä vďaka pôsobeniu v rámci celého Slovenska. Bistro je avšak odlišný typ aplikácie, keďže ich primárnym cieľom bolo združenie všetkých reštaurácii, ktoré si dovoz robili vo vlastnej réžii.

Momentálne však Bistro začalo používať aj vlastných kuriérov. Bistro vyhľadáva reštaurácie v blízkosti teba, a teda je ťažké objednať si dobrý burger z Karlovky, do Ružinova, pretože reštaurácia nemusí do danej lokality vôbec dovážať.

Sprepitné podporí charitatívny projekt.

Aj aplikácia Bistro ponúka zaokrúhlenie celkovej sumy objednávky, pričom tieto peniaze putujú na podporu charitatívneho projektu Srdce pre deti. Tento projekt sa zameriava na finančnú pomoc pre deti so zdravotným alebo sociálnym znevýhodnením.

Aká je cena a čas doručenia?

Ako sme už spomínali, Bistro.sk združuje samostatné reštaurácie, ktoré si odvoz objednávok zabezpečujú samostatne. Cena doručenia je v aplikácii vždy uvedená a záleží to individuálne od reštaurácie. Mnohé reštaurácie dovážajú objednávky zadarmo, a to je asi jedna z najväčších výhod tejto aplikácie. Na druhej strane aj čas doručenia je rôznorodý a pri niektorých reštauráciách je to až okolo 120 minút, čo môže byť v prípade prázdnej chladničky a prázdneho brucha pre človeka likvidačné.

Tie isté reštaurácie dookola.

Úprimne musíme priznať, že niektoré reštaurácie na Bistro sú veľmi priemerné. Aj napriek tomu, častý užívateľ tejto aplikácie si všimne, že sa tieto reštaurácie nachádzajú na popredných miestach, a to z dôvodu sponzoringu, veľkého počtu hodnotení alebo blízkosti od vašej adresy doručenia. Nie každý chce však dookola jesť tú istú pizzu, ktorá za to nestojí.

Minimálna objednávka, ktorá ťa núti objednávať naviac.

Každá reštaurácia má uvedenú aj minimálnu cenu objednávky, ktorá sa pohybuje od 0€ až po viac ako 20€ . Čo však s tým, keď Denné menu stojí 4,99€ a minimálna objednávka je 5€? Núti Vás objednať si ešte vodu za 2€, ktorú vám však netreba.

Aj napriek tomu má Bistro.sk najväčšiu sieť reštaurácii na Slovensku. Aplikácia je však menej prehľadná a trošku zastaralá. Keďže žijeme v čase kedy nás pri výbere jedla presviedčajú fotky, určite by im trocha inovácií a peknej grafiky pomohlo. Je len otázka či to pri ich tržbách vôbec potrebujú.

Tretí hráč, ktorý by všetkých ohrozil.

Vo svete je jedným z najpopulárnejších doručovateľov jedla už známy Uber. Ich aplikácia Uber Eats je fantastický spôsob ako sa dostať k dobrému jedlu veľmi rýchlo a ľahko a za super ceny. Kedy zavítajú aj na Slovensko je otázne, no šušká sa o tom, že by to mohlo byť čoskoro.

Bolt určite nezaostáva!

Aj ďalší veľký hráč v oblasti prepravy ohlásil spustenie aplikácie na donášku jedla na Slovensku. Aplikácia Bolt Food je veľmi podobná tej od Uberu, avšak na Slovensku ešte nefunguje. Bolt však v súčasnej situácii zúriaceho vírusu prišiel s novinkou donášky potravín k vašim dverám. Takýto balíček obsahuje základné potraviny ako chlieb, mlieko či trvanlivé potraviny. Cena balíčka aj s dodaním je 17 €. V situácii, keď je lepšie ostať doma, je táto služba celkom výhodná.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená