fbpx

Trojica lokalít, ktoré patria k najfotogenickejším miestam u nás

Slovensko je rozlohou síce malá krajina, ale ukrýva množstvo nádherných miest, ktoré stoja nielen za návštevu, ale aj za ich zachytenie objektívom fotoaparátu. Vybrať tie najfotogenickejšie miesta na Slovensku je tak náročné a vždy to bude značne subjektívne. Preto vám predstavíme aspoň trojicu z toho množstva.

Banská Štiavnica

Mnohé mestá na Slovensku majú krásne historické centrá. Ak by sme však mali vybrať jedno, ktoré je naozaj výnimočné, tak by to určite bola Banská Štiavnica. Pre mnohých (nielen) umelcov je toto mesto hotová srdcovka a platí to aj pre nadšencov fotografie.

Nielen historické pamiatky, ale aj uličky samotné sú v Banskej Štiavnici naozaj fotogenické, takže pred jej návštevou by ste si mali skontrolovať nielen to, či máte miesto na pamäťovej karte, ale aj to, či máte doma dostatok atramentových náplní HP, pretože si budete niektoré fotografie určite chcieť aj vytlačiť. Tak krásna Banská Štiavnica jednoducho je.

Autor: mariangarai / Stock.adobe.com

Spišský hrad a Zelené pleso

Jednou z vecí typických pre Slovensko je (okrem iného) množstvo hradov a hradných zrúcanín. Platí pri nich to isté, čo pri historických centrách našich miest: mnohé sú naozaj krásne. Tiež však vyberieme len jedného zástupcu, ktorým je Spišský hrad. Aj keď nejde o najväčší hradný komplex na Slovensku, ako sa mnohí mylne domnievajú, jeho umiestnenie na Spišskom hradnom vrchu a okolité prostredie z neho robia výraznú dominantu širokého okolia, ktorá je nesmierne fotogenická.

No čo, ešte vám ostalo trochu atramentu v náplni HP 301 a ďalších? Tak sa presuňme do Vysokých Tatier! Tie predsa nemôžu v článku o fotogenických miestach na Slovensku chýbať. Samozrejme, opäť stojíme pred dilemou, čo konkrétne z Vysokých Tatier spomenúť. Vybrali sme Zelené pleso. Aby ste sa k nemu dostali, je síce potrebné absolvovať stredne náročnú túru, ale stojí to za to, pretože Zelené pleso jednoznačne patrí medzi najkrajšie tatranské plesá a rovnako tak aj vaše fotky tohto plesa budú určite patriť k tomu najkrajšiemu, čo môžete vo Vysokých Tatrách nafotiť.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená