fbpx

Jedálenský stôl a stoličky, to je základ každej jedálne

Jedáleň je miestnosťou, v ktorej „vrcholí“ výsledok „práce“ v kuchyni, čiže slúži na konzumáciu jedál. Obzvlášť vo väčších domoch môžeme nájsť samostatnú jedáleň, ale oveľa typickejšie je jej spojenie s kuchyňou, či v moderne riešených domácnostiach s kuchyňou a obývacou izbou. Bez ohľadu na to, ktorá varianta sa vás týka, bez jedálenského stola a stoličiek by žiadna jedáleň neexistovala.

Stôl

Jedálenský stôl by mal v prvom rade poskytovať dostatok miesta pre všetkých členov domácnosti. Nie vždy sa to však dá dosiahnuť jednoducho. V prípade nedostatku priestoru sú praktickým riešením rozkladacie jedálenské stoly, ktoré v zloženom stave šetria priestor a v prípade potreby dokážu poskytnúť aj extra plochu naviac.

Čo sa materiálov týka, výber je skutočne široký a naviac môžete kombinovať rôzne materiály vrchnej dosky a nôh, resp. podnoží. Najčastejšie sa možno stretnúť s drevom, ale výnimkou nie sú ani sklo, kameň, či napríklad kov.

Aj tvarovo ponúkajú jedálenské stoly široké možnosti prejavenia individuálneho vkusu. Obdĺžnikové, prípadne kompaktnejšie štvorcové stoly sú klasikou, ale zaujímavým riešením sú aj oválne, či okrúhle stoly. Nad tými by mali uvažovať aj rodiny s malými deťmi, keďže znižujú riziko úrazu. Alebo môžu siahnuť po jedálenských stoloch, ktoré sú v podstate obdĺžnikové/štvorcové, ale majú zaoblené rohy.

Autor: Pixel-Shot / Stock.adobe.com

Stoličky

Žiadny jedálenský stôl by však nemohol plniť svoj účel bez jedálenských stoličiek. V súčasnosti sú na trhu jedálenské stoličky od výmyslu sveta a to vrátane rôznych zaujímavých dizajnérskych kúskov.

Pri výbere však netreba zabúdať, že dôležitý je hlavne komfort. Ten však nemožno posudzovať samostatne a preto je vždy dobré vyberať si stoličky spolu so stolom alebo až vtedy, keď už ste si stôl vybrali a viete jeho rozmery, od ktorých sa potom odvíjajú niektoré rozmery stoličiek.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená