fbpx

Tipy na dobré knihy s témou skutočných príbehov

Pripravili sme článok, ktorý zahŕňa knižné tituly venujúce sa rozličným životným osudom. Či už je témou vojna, politika, náboženstvo alebo zločin, otvára sa cesta k veľa hodnotným knihám. Príbehy ponúkajú silné a ťažké osudy, ale vždy v nich nájdete silu a mávajú aj dobré konce. Čítanie takýchto kníh nám prináša inšpiráciu do našich životov. Dúfame, že sa inšpirujete aj vy.

Lea Saskia Laasnerová – Sama proti psychickému teroru

Dychberúci príbeh nemeckého dievčaťa, ktorého matka zatiahne do sveta sfanatizovanej sekty. Tá odmieta akékoľvek kontakty s okolitým svetom a podporuje často krát zvrátené sexuálne praktiky. Lea si ako dospelé dievča uvedomí, že chce žiť iným životom a pokúsi sa o útek. Počas pobytu v sekte čelí vážnym psychickým problémom a bojuje s katastrofálnym duševným rozpoložením, ktoré ohrozuje jej život.  

Clara Krammerová – Klárina vojna

Osud  židovského dievčaťa v nacistami okupovanom Poľsku. Emotívny príbeh, ktorý podčiarkuje umelecké písanie autorky. Príbeh sa zväčša odohráva v podzemí domu, kde sú ukrytí utečenci pred vojnou. Medzi nimi aj Clara a ďalšie deti.

Mario Spezi, Douglas Preston- Netvor z Florencie: skutočný príbeh

Kriminálne prípady sériových vrážd, ktoré sa odohrali v minulom storočí v malebnej Florencii. Obaja autori knihy sa dostanú do potýčiek so zákonom a Mario Spezi je obvinený, že práve on je netvorom z Florencie.
Kontroverzný a rozsiahli fenomén sériového vraha (vrahov) pod názvom Netvor z Florencie siaha až do súčasnosti.

Carolyn Jessopová – Mormonka

Skutočný príbeh mormonskej ženy v americkom Utahu, ktorá sa rozhodne opustiť manžela a zobrať so sebou osem detí. Opisuje úskalia polygamie a ženského bezprávia. Na to, aby začala nový a lepší život treba okrem statočnosti aj veľa odhodlania a dokonalý plán.

Blaine Harden- Útek z tábora 14

V Severnej Kórei stále panuje diktátorsky režim. Obyvatelia žijú v pracovných táboroch a už od detstva sú nútení ťažko pracovať, hladovať a v škole sa učiť výhradne nezmysly. Jednému mužovi sa podarí utiecť z jedného najdrsnejších táborov na svete. Mal veľké šťastie. Realita mu však prináša psychické problémy i ťažké zaradenie do života. Skutočný príbeh odohrávajúci sa v dnešných časoch.

Michelle Moran- Madame Tussaud

Kto bola žena, podľa ktorej je pomenované Múzeum voskových figurín? Kniha zobrazuje krviprelievanie, ktoré priniesla Veľká francúzska revolúcia. Historický román podľa skutočných udalostí pútavo a obšírne vysvetľuje politické rozpoloženie nelichotivej doby. Tá je ešte viac ťažšia pre nezávislé ženy ako je Madame Tussaud, ktorá robí odliatky figurín a stane sa slávnou až do dnešných čias.

Dana Müllerová – Sladká: Deti choré na lásku

Skutočné príbehy detí zo slovenských detských domovov. Tie sa často potom strácajú v labyrinte dospelosti. Príbehy nepriaznivo opisujú nedostatky sociálneho systému.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená