fbpx

Štyri rady pre všetkých, ktorí si chcú aj doma tlačiť kvalitné fotky

Nie je to až tak dávno, keď sme všetci fotili na analógové fotoaparáty. Človek mal vtedy prísne obmedzený počet snímok na jeden film a to, či sa fotky vydarili, zistil až keď mu ich vyvolali. A prezeranie fotiek inak ako v ich „fyzickej“ podobe ani nebolo možné.

Nie je to nič zložité

Digitálne fotoaparáty priniesli nové možnosti a mnohé výhody, ale škodou je určite fakt, že odvtedy väčšina fotografií ostáva len v digitálnej podobe v počítači. A pritom vytlačené fotografie majú svoje nezameniteľné čaro.

Našťastie, tlač fotografií je oveľa jednoduchšia ako ich vyvolávanie v minulosti a tak môžete mať fotografie vytlačené aj doma bez toho, aby ste si museli vo svojej domácnosti zriadiť malé laboratórium.

V súčasnosti vám stačí dobrá tlačiareň, kvalitný fotopapier a zásoba výhodných náplní do tlačiarne Canon. A taktiež nasledujúce rady.

Zdroj obrázka: Andrey Sayfutdinov / Shutterstock.com

Niekoľko rád, ktoré sa vám môžu zísť

Najzákladnejšia rada pre všetkých, ktorí chcú začať s tlačou fotografií doma? Zaobstarajte si atramentovú tlačiareň. Technológia laserovej tlače a laserových tonerov je obmedzená svojim farebným rozsahom a neumožňuje plynulé farebné prechody.

Keď už spomíname farebný rozsah, pri atramentových tlačiarňach platí, že čím viac náplní, tým je tento rozsah väčší (a vytlačené fotografie krajšie). Samozrejme, kúpiť väčšiu sadu atramentových náplní je nákladnejšie, ale atrament sa potom neplytvá pri dofarbovaní a tak náplne v tlačiarni, ktorá ich má viac, vydržia dlhšie.

Schopnosť tlačiť kvalitné fotografie doma však nie je len o samotnej tlačiarni. Dôležitý je aj kvalitný fotopapier. Výhodu v tomto smere majú originálne fotopapiere, pre ktoré sú v tlačiarňach nastavené profily. Tie sa postarajú o to, aby bol výstup z tlačiarne čo najdokonalejší.

Rada na záver? Ak to s tlačou fotografií myslíte naozaj vážne, budete okrem kvalitnej tlačiarne a fotopapiera potrebovať aj kvalitný a kalibrovaný monitor. Budete mať istotu, že vytlačené farby budú rovnaké ako tie na obrazovke.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená