fbpx

Čaká vás o rok písanie bakalárskej práce? Tri rady, ktoré sa vám zídu

Tí, ktorí sú v tomto akademickom roku v druhom ročníku vysokoškolského štúdia, určite v týchto dňoch vnímali, že študenti o ročník vyššie dorábajú a odovzdávajú svoje bakalárske práce. A že o rok to čaká ich samotných.

Bakalárska práca je skutočnou výzvou, avšak nie nesplniteľnou

Písanie bakalárskej práce je pre mnohých študentov skutočnou skúškou. Predsa len ak ste doteraz písali výlučne kratšie seminárne práce, minimálne rozsah bakalárskej práce môže na prvý pohľad vyzerať hrozivo.

A keď sa na to pozrieme z druhej strany, neskôr pri diplomovej práci už majú študenti skúsenosti práve z bakalárky, takže mnohé veci už poznajú. V určitom zmysle tak môže byť práve bakalárka najnáročnejšou prácou, ktorú študent počas štúdia napíše.

Dosť však bolo „strašenia“, skúsime vám radšej pomôcť. Aj keď teraz máte zrejme plnú hlavu konca semestra a blížiacich sa skúšok, tieto tri rady k písaniu bakalárskej práce sa nezaškodí poznať už teraz.

Zdroj: Bui Santisouk/ Shutterstock.com

Tri základné rady pre každého študenta, ktorého čaká písanie bakalárky

Najdôležitejšie na písaní bakalárskej práce je začať dostatočne skoro. Určite už na jeseň, minimálne prípravou v podobe študovania odbornej literatúry k danej téme. O to je skorý začiatok dôležitejší ak bude súčasťou vašej bakalárky aj výskum.

Zo začiatku sa vám určite bude zdať, že vo vašej bakalárskej práci nič nepribúda (aspoň v porovnaní s tým, koľko vám toho ešte ostáva). Ak si však vytvoríte pri písaní rituál a určíte si presnú dobu, počas ktorej budete každý deň písať, respektíve sa venovať výlučne bakalárke, po pár dňoch zistíte, že máte za sebou kopec práce.

Do tretice dodáme, že sa pri písaní bakalárskej práce nemusíte báť s čímkoľvek obrátiť na svojho školiteľa. Aj so zdanlivými banalitami. Veď aj to je jeho úlohou. A skúsenosti školiteľa sú pri písaní bakalárky skrátka nenahraditeľné.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená