fbpx

Povedzte syyyr! Vylepšite svoj úsmev a cíťte sa ako najkrajšia žena na svete

Dalo by sa povedať, že vytvorenie krásneho úsmevu je ako stavanie domu. Spoznáte rozmery pozemku (tvár), dokončíte pôdorys (pery a ďasná) a môžete začať stavať dom a zdobiť interiér (zuby).

Poďme sa pozrieť na štyri základné rozmery ideálneho úsmevu:

Veľkosť zubov

Je veľmi dôležité, aby sa zuby hodili k tvári. Vo všeobecnosti platí, že ak sú zuby príliš malé oproti vašej tvári, pôsobí to neprirodzene a vytvárajú sa medzi nimi medzierky. A naopak, ak sú zuby príliš veľké, potom s najväčšou pravdepodobnosťou budú pôsobiť rušivo. Samozrejme, krása je veľmi individuálna. Preto sa treba poradiť so svojimi najbližšími, ale aj so stomatológom a zvoliť to najlepšie riešenie práve pre vás.

BA Clinic – protetika Bratislava neponúka len náhradu chýbajúcich zubov, ale aj úpravu tvaru a uzatvorenie zubných medzier.

Tvar zubov

Vo všeobecnosti existujú štyri typy tvaru zubov: štvorcové, trojuholníkové alebo oválne. Existujú názory, že tvar zubov môže do istej miery určovať charakter daného človeka. Zvyčajne sú ženské zuby viac zaoblené, no dominantné ženy majú často hranatý tvar zubov. Vyberte si ako chcete pôsobiť vy a zvýšte si sebavedomie.

Zdroj: elements.envato.com

Farba

Celebrity to so svojimi „hollywoodskymi úsmevmi“ niekedy preháňajú. Snehobiely chrup nevyzerá vždy prirodzene. V bežnom živote ľudia uprednostňujú prirodzenejší biely úsmev. Nepotrebujete predsa žiariť aj v tme. Vyberte si farbu, ktorá vyzdvihne vašu osobnosť a neberte ohľad na nedosiahnuteľné ideály krásy bohatých celebrít.

Postavenie a vyrovnanie

Keď už máte správnu veľkosť, tvar a farbu zubov, môže byť potrebné ich správne zarovnať, aby ste dokončili ideálny vzhľad. To sa môže dosiahnuť buď pomocou klasického strojčeka, neviditeľných Invisalign strojčekov alebo koruniek. 

Vždy si treba pamätať, že hoci existujú moderné spôsoby, ako získať krásne zuby, vlastný chrup je vždy to najdôležitejšie. Venujte svojim zubom dostatok pozornosti, aby ste sa vyhli zbytočným zásahom. Udržať svoj chrup v tom najlepšom stave vám pomôže záchovná stomatológia Bratislava.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená