fbpx

Štyri dôvody, prečo je kov v interiérovom dizajne obľúbený

Kov je materiál, ktorý ľudstvo využíva naozaj rôzne, od predmetov každodenného využitia až po konštrukcie stavieb. A svoje významné miesto má aj v interiérovom dizajne, v ktorom sa taktiež ukazuje jeho všestrannosť. Vďaka čomu sa kov v interiéri teší takej obľube?

Všestrannosť a nenáročná údržba

V úvode sme spomenuli všestrannosť kovu. A rozhodne ide o jednu z jeho najväčších výhod. Na jednej strane je tu všestrannosť použitia, keďže kov je materiál, ktorý je možné použiť v rôznorodých aplikáciách od častí (či celých kusov) nábytku po dizajnové perforované plechy. A taktiež je tu aj určitá estetická všestrannosť, keďže kovové prvky sa vďaka svojmu elegantnému vzhľadu a hladkej textúre hodia vo väčšej či menšej miere do interiérov rôznych štýlov a dobre sa kombinujú s rôznymi inými materiálmi.

Kov je aj praktický materiál vďaka tomu, že je nenáročný na údržbu. Na kovové prvky v interiéri vám stačí navlhčená handrička a v prípade, že ide o kov v exteriéri, nie je to moc zložitejšie, len musíte počítať s občasným čistením a aplikovaním ochranného náteru.

Zdroj: Ground Picture / Shutterstock.com

Trvácnosť a udržateľnosť

Rôzne druhy kovov majú rôzne vlastnosti, ale vo všeobecnosti platí, že najväčším nepriateľom kovu je nadmerná vlhkosť. Mimo toho dokáže vydržať extrémne dlho a preto je trvácnosť jednou z výhod kovu. A vďaka už spomínaným rôznym ochranným náterom je možné kov používať aj v náročnejšom prostredí.

V neposlednom rade kov zaujme aj tých, ktorím ide o životné prostredie. Jednak vďaka tomu, čo sme spomenuli vyššie, že dokáže slúžiť množstvo rokov a aj skrz fakt, že je efektívne recyklovateľný. Ak teda už niečo kovové budete chcieť vyhodiť, napríklad kovové stolové nohy z vášho starého jedálenského stola, nemusíte sa báť, že by sa to nedalo ďalej spracovať.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená