fbpx

Potrebujete profesionálne spíliť, či orezať strom, alebo inú drevinu?

Spilovanie, či orezávanie stromov sa môže pre niekoho javiť jednoducho, ale v záujme kvalitne odvedenej práce a bezpečnosti počas tohto úkonu je nutné ho vykonávať skutočne profesionálne. A my vieme, kto to dokáže.

Safe Works s.r.o. si s tým poradia

Ak potrebujete profesionálnu pomoc so stromom, či inou drevinou, je tu pre vás Safe Works s.r.o., výškové práce Banská Bystrica. Okrem iných služieb ponúkajú aj spilovanie a opilovanie stromov a iných drevín podľa požiadaviek zákazníka a samozrejme aj s prihliadnutím na platné predpisy Slovenskej republiky.

Výkon tejto činnosti závisí od špecifík každého stromu. Rozhodujúcou je jeho veľkosť, tvar a aj jeho okolie. Podľa týchto faktorov sa volí vhodná technika. Spilovanie stromov tak možno rozdeliť na tri hlavné skupiny.

Zdroj: Jorge Salcedo / Shutterstock.com

Postup závisí od konkrétneho stromu

Prvou skupinou sú stromy na voľných priestranstvách, okolo ktorých je dostatok miesta. V takomto prípade je možné bezpečné pílenie stromov klasickým lesníckym spôsobom zo zeme. To znamená, že strom sa spíli vcelku a následne sa spracúva.

Obzvlášť dôležité je poradiť si s takzvanými rizikovými stromami. To sú také, ktoré by mohli pri nekoordinovanom páde ohroziť zdravie osôb, či majetok. Môžu to byť stromy suché, podmyté, s dutinami, či napadnuté škodcami a rastúce v blízkosti inžinierskych sietí, či napríklad budov. V takýchto prípadov je nutné postupné spilovanie s dôrazom na bezpečnosť. Takéto spilovanie môže podľa situácie prebiehať priamo z kmeňa, z rebríka, či pomocou vysokozdvižnej plošiny.

Treťou skupinou sú stromy v nedostupnom teréne. Sem môžu patriť tak zdravé ako aj rizikové stromy, ktoré sú v priestore neprístupnom ťažkej technike, ťažko prístupnom osobám alebo sa v ich okolí nachádzajú pevné prekážky. Pri takýchto stromoch sa pracuje priamo zo stromu, ktorý sa píli po častiach viazaných na lano.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená