fbpx

Ako na modernú kúpeľňu? Niekoľko tipov k jej rekonštrukcii

Kúpeľňa je miestom hygieny, ale taktiež relaxu a pohody. Aby ste sa však vo svojej kúpeľni cítili naozaj dobre, musí okrem funkčnosti vynikať aj po dizajnovej stránke. Ak sa chystáte kúpeľňu rekonštruovať, poradíme vám, čo nevynechať, aby ste vo výsledku mali krásnu a modernú kúpeľňu.

Veľkoformátový obklad v neutrálnych farbách

Začneme veľkoformátovou dlažbou a obkladmi do kúpeľne. Tie sú nielen moderné, ale aj praktické. Čím väčší formát dlažby, či obkladu, tým jednoduchšie upratovanie, keďže takýto obklad má menej škár, v ktorých by sa mohli množiť baktérie, či plesne.

Čo sa farieb týka, moderné sú naturálne odtiene, prípadne farby, ktoré sa ľahko kombinujú, čiže čierna, biela a sivá alebo teplejšia krémová. Takéto neutrálnejšie farby majú tiež aj praktickú výhodu. Nevyjdú po roku či po dvoch z módy a vaša kúpeľňa tak bude vyzerať moderne oveľa dlhšie. A ak sa obávate príliš „sterilného“ vzhľadu, môžete pridať prírodné prvky ako drevo, či kameň, respektíve ich imitácie.

Zdroj: JR-stock / Shutterstock.com

Moderné a praktické riešenia

A teraz poďme k večnej dileme, vaňa alebo sprchový kút? Bez ohľadu na to, čo z tejto dvojice preferujete, moderné riešenie je tu pre každého. Ak preferujete relaxačný kúpeľ, moderné sú voľne stojace vane, na ktoré však potrebujete priestor. Ak ho nemáte alebo ak preferujete sprchové kúty, štýlové sú walk-in prevedenia.

V každej praktickej kúpeľni je potrebný aj úložný priestor. Ten najideálnejšie riešte pomocou závesných skriniek. Nielenže sú moderné, ale opticky zväčšia aj malú kúpeľňu a uľahčujú upratovanie, keďže vám na podlahe nevzniknú rôzne zle prístupné „zákutia“.

Na záver ešte jedno všeobecné pravidlo: menej je niekedy viac. Platí to aj pri zariaďovaní kúpeľne. Uprednostňujte jednoduché riešenia a zistíte, že aj malá kúpeľňa ponúka dostatok priestoru na všetko potrebné. A bez zbytočností budete mať aj menej upratovania.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená