fbpx

Štvorica materiálov pre skutočne luxusné kuchynské pracovné dosky

Pracovnú dosku môžeme označiť za akúsi dominantu kuchyne. Ide o najvýraznejšiu časť kuchynskej linky a zároveň o časť, ktorá dostáva aj najviac „zabrať“. Ideálna kuchynská pracovná doska by tak mala spĺňať najvyššie nároky na dizajn aj na odolnosť. Preto sa teraz zameriame na tie materiály, ktoré patria medzi to najlepšie, čo sa na tento účel používa.

Prírodný a umelý kameň

Ako prvé spomenieme kuchynské pracovné dosky z kameňa. Existuje ich viacero druhov, pričom za najvhodnejšiu voľbu sa považuje žula. Takéto kuchynské pracovné dosky sú odolné voči poškriabaniu a dobre zvládajú aj vysoké teploty. Štruktúra kameňa zaručí nielen to, že kamenná pracovná doska bude vyzerať skvelo, ale aj to, že každý kus bude skutočným originálom.

Čo sa týka odolnosti, ešte lepšie sú na tom kuchynské pracovné dosky z umelého kameňa. Táto kategória tiež zahŕňa viacero materiálov, pričom všeobecne sa umelý kameň vyznačuje najmä špičkovou chemickou a tiež veľmi dobrou tepelnou odolnosťou. Pri výrobe umelého kameňa sa do zmesi primiešavajú rôzne pigmenty a farbivá, čo otvára široké možnosti v rámci dizajnu.

Zdroj: Dariusz Jarzabek / Stock.adobe.com

Sklo a betón

Zatiaľ sme hovorili o kuchynských pracovných doskách, ktoré vám vyrobia v dobrom kamenárstve. Prejdime však aj k iným materiálom. Za zmienku stojí aj kalené sklo. Nenechajte sa pomýliť tým, že ide o sklo, kalené sklo (inak nazývané aj tvrdené alebo bezpečnostné) bez problémov odolá poškriabaniu aj vysokým teplotám. A dokonalý lesk vám sprostredkuje výnimočný vizuálny zážitok.

Na záver sme si nechali ešte vyložene moderné riešenie, ktorým sú kuchynské pracovné dosky z betónu. Výhodou betónových pracovných dosiek je, že aj pri malej hrúbke sú veľmi pevné. Vďaka povrchovej úprave zvládnu vysoké teploty aj kontakt s chemikáliami. A v moderne a industriálne zariadených domácnostiach bude takáto pracovná doska vyzerať naozaj skvelo.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená