fbpx

Rozmýšľate nad novým tienením? Tieto druhy roliet vás môžu zaujať

Ešte pred niekoľkými rokmi by si zrejme väčšina ľudí pri slove „rolety“ predstavila tie, ktoré „zdobili“ takmer každý byt ešte aj začiatkom 90. rokov. Aj keď išlo o efektívne tienenie, o vábivom dizajne nemohla byť ani reč.

Zdroj: kunmom / Shutterstock.com

Moderné látkové rolety

Ako mnoho iných vecí aj rolety však prešli dlhú cestu. A zmenili sa k lepšiemu. V súčasnosti rolety predstavujú moderné a esteticky vyvážené riešenie tienenia. Okrem toho, že vás zbavia nežiaducich slnečných lúčov, dodajú vášmu domovu eleganciu a štýl. A to bez ohľadu na to, pre ktorý z druhov moderných roliet sa rozhodnete.

Základ predstavujú interiérové látkové rolety. Aspoň nejakú skúsenosť má s takýmto druhom roliet určite každý. Ich ovládanie je jednoduché a mnohé prevedenia majú aj rovnako jednoduchú montáž. Nie je totiž potrebné nič vŕtať, „zavesia“ sa priamo na rám okna. Na výber je viacero druhov látok, ktoré sa líšia úrovňou tienenia a taktiež farbou, či vzorom, takže si ich jednoducho zladíte so svojim interiérom.

Rolety, ktoré funkčne pripomínajú žalúzie a špičkové vonkajšie rolety

Populárnym druhom roliet sú takzvané rolety deň/noc. Látka takýchto roliet je zložená z priehľadných a nepriehľadných pásov, ktorých vzájomné prekrývanie môžete regulovať, čím získate možnosť plynulejšej regulácie tienenia (podobne ako pri žalúziách).

Ak hľadáte naozaj špičkové tienenie, zavítajme ešte medzi exteriérové druhy tienenia, konkrétne ku kvalitným vonkajším roletám. Čo sa tienenia týka, fungujú podobne ako interiérové rolety, ale zároveň majú aj tepelnoizolačné vlastnosti. Keďže slnečné lúče odrážajú ešte predtým, než preniknú do interiéru, zabraňujú nadmernému prehrievaniu interiéru v lete. V zime zase pomáhajú držať teplo v interiéri. Taktiež čiastočne izolujú vonkajší hluk a vytvárajú na okne akúsi bariéru, ktorú ocenia všetci tí, ktorí bývajú v rodinných domoch alebo v bytoch na prízemí.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená