fbpx

Čo zažiť na Slovensku na jar? Nechajte sa inšpirovať

Na jar sa prebúdza nielen príroda, ale aj túžba mnohých ľudí využiť teplejšie počasie na to, aby vo voľnom čase zažili niečo, na čo len tak nezabudnú. Ak patríte medzi nich, je dobré vedieť, že kvôli nezabudnuteľným zážitkom nemusíte chodiť do zahraničia. Ako dôkaz vám prinášame inšpiráciu na niekoľko zážitkov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Zdroj: kovop / Shutterstock.com

Plavba po Dunajci alebo zážitkový let

Začneme zážitkom, na ktorý si síce ešte budete musieť trochu počkať, keďže absolvovať ho je možné od mája do októbra, ale ak už „spriadate“ plány aj na neskorú jar, mali by ste ho do týchto plánov zaradiť. Ide o plavbu po Dunajci na pltiach. Trvá hodinu až hodinu a pol a počas nej sa budete môcť kochať nádhernými prírodnými scenériami. Pre tých, ktorí chcú zažiť niečo adrenalínovejšie, sú tu rafty.

Keď už sme spomenuli krásne scenérie a adrenalínovejšie zážitky, čo takto sa z hladiny rieky preniesť do vzduchu? Na rôznych miestach na Slovensku môžete zažiť nezabudnuteľný zážitkový let lietadlom, počas ktorého si môžete pozrieť krajinu vrátane miest, ktoré poznáte, z vtáčej perspektívy. Je to úplne iný zážitok ako bežný let lietadlom na dovolenku.

Turistika v Slovenskom raji alebo objavovanie podzemných krás

„Boli“ sme už na vode, vo vzduchu, čo takto vyraziť aj na nejakú turistiku? Ak obľubujete túry, ktoré majú aj určitý „dobrodružný faktor“, rozhodne odporúčame Slovenský raj. Aj keď tu nenájdete veľké prevýšenia, zažijete tu výstupy s rôznymi mostíkmi, rebríkmi, či fixnými reťazami. Nejde síce o nič extra náročné, ale zážitok je to úžasný.

Na záver sa pozrime ešte do podzemia. Sprístupnených jaskýň je na Slovensku viac než dosť. Medzi najobľúbenejšie a najkrajšie patrí aj Demänovská jaskyňa slobody. Táto jaskyňa je naozaj fascinujúca a rozhodne by ju mal navštíviť každý, kto jaskyne obľubuje.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená