fbpx

Prídavné zariadenia otvárajú nové možnosti využitia VZV

Vysokozdvižné vozíky (VZV) sú neoddeliteľnou súčasťou každého väčšieho skladu. A v podstate ani nejde tak o veľkosť skladu, ale o to, či sa v ňom manipuluje s objemným, či ťažkým tovarom, prípadne je potrebné jeho dvíhanie do väčších výšok.

Čo takto otočiť nosné vidlice?

V základom prevedení majú vysokozdvižné vozíky v prednej časti dve nosné vidlice, pomocou ktorých je možné zdvíhať a presúvať rôzne bremená. Tieto vidlice sú celkom univerzálne a vo väčšine skladov si pri manipulácii s bremenami vystačia aj s nimi. Samozrejme v rámci toho, čo umožňuje dĺžka vidlíc a nosnosť samotného vozíka.

V niektorých skladoch sa však často manipuluje s atypickým nákladom. A aj ak je možné s ním manipulovať za pomoci základných nosných vidlíc, takáto manipulácia je značne sťažená, čo ovplyvňuje nielen pracovný výkon, ale aj bezpečnosť práce.

Takéto situácie si vyžadujú niečo viac, ako bežné vidlice. Skvelou pomocou môžu byť špeciálne zvierajúce vidlice na VZV. Tie okrem manipulácie bežným spôsobom zvládnu aj zvieranie bremien, či prevoz valcovitých bremien naležato. To všetko vďaka možnosti ručne nastaviť uhol vidlíc.

Autor: topae / Shutterstock.com

Montážna plošina na VZV? Úplne jednoduché

Zvierajúce vidlice však nie sú jediný spôsob, ako prispôsobiť vysokozdvižný vozík na manipuláciu s atypickými bremenami. Existujú rôzne mechanické prídavné zariadenia určené na široké spektrum využitia.

Jedným z nich sú aj praktické montážne plošiny, ktoré sú určené pre prácu vo výškach. Jednoduchým spôsobom sa nasúvajú na nosné vidlice. Takže aj opätovné odloženie v prípade potreby využívať vysokozdvižný vozík na prenášanie tovaru je veľmi jednoduché. Dokonca existuje aj variant montážnych plošín na kolieskach, vďaka čomu je možné ju presúvať po pracovisku aj bez pomoci vozíka, ktorý tak budete potrebovať len na samotné zdvihnutie plošiny.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená