fbpx

Markíza alebo pergola posunú vašu terasu na vyššiu úroveň

Konečne prišla mnohými vytúžená jar. Vonku už väčšinou býva príjemné počasie, ktoré čoraz viac ľudí „vyťahuje“ zo svojich príbytkov. Výhodu majú tí, ktorí majú dom so záhradou. Ak patríte medzi nich, určite už netrpezlivo čakáte na teploty, pri ktorých sa bude dať relaxovať na záhrade do večera.

Jednoduché a účinné tienenie? To je markíza

Vlastná terasa, to je jedna z výhod rodinných domov. Počas pekných mesiacov môžete voľné chvíle tráviť vonku na vzduchu bez toho, aby ste niekam chodili. A čo takto si túto terasu ešte vylepšiť? Ako? No predsa markízou alebo pergolou.

Pozrime sa najskôr na výhodné markízy. Existuje niečo, čo vám navodí pocit letnej pohody viac, ako práve markíza? Spoľahlivo ochráni vašu terasu (a vás) pred ostrým slnkom a vy sa tak pred ním nebudete musieť ukrývať vnútri.

V závislosti od druhu látky potom niektoré markízy dokážu zvládnuť aj jemný dážď, takže ani ten vás nevyženie z vašej terasy. Široký výber látok je pri markízach výhodou aj z estetického hľadiska, keďže spolu s ostatnými prvkami si ju môžete prispôsobiť tak, aby bola nielen praktickou súčasťou, ale aj ozdobou vášho domu a terasy.

Autor: ronstik / Shutterstock.com

Chcete viac? Zaobstarajte si pergolu

Ak chcete ešte vyššiu úroveň tienenia vašej terasy, sú tu pre vás luxusné pergoly. Tie sú drahšie ako markízy, ale za peniaze naviac rozhodne stoja. Okrem ochrany pred slnkom poskytujú aj vyššiu ochranu pred dažďom.

Pergoly môžeme rozdeliť na dve základné kategórie: látkové a bioklimatické lamelové. Druhé menované umožňujú regulovanie množstva svetla pomocou naklápania lamiel (v podstate ako pri žalúziách). Vhodným naklopením lamiel môžete naviac dosiahnuť prirodzené prúdenie vzduchu, ktoré bude do istej mery ochladzovať priestor pod pergolou, čo určite oceníte počas horúcich letných dní, ktoré tu máme čo nevidieť.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená