fbpx

Formy reklamy vhodné aj pre menšie firmy

Reklama je dôležitá pre každú firmu. Nie každá firma si však môže dovoliť TV spot počas hlavného vysielacieho času, keď si ho pozrú státisíce divákov. Našťastie aj menšie firmy majú viacero možností ako robiť reklamu.

Tlačená reklama, reklamné predmety a reklama v exteriéri

Začnime tlačenou reklamou. Plagáty, či letáky nájdu využitie skôr ako dočasná propagácia, ktorá bude naviazaná na určitú akciu, ale reklamná potlač sa dá predsa aplikovať aj na rôzne reklamné predmety, ktoré by mala mať každá firma v zásobe a posúvať ich ďalej pri vhodných príležitostiach.

To môžu byť rôzne kancelárske potreby ako perá, či poznámkové bloky s logom firmy, ale aj predmety, ktoré poslúžia ako darček pre obchodných partnerov. V každej reklamnej agentúre vám na tlačiarni na textil a inom vybavení potlačia prakticky čokoľvek. Nehovoriac o tom, že aj „voľné“ vizitky a firemné katalógy by ste mali mať vždy k dispozícii.

Vhodná môže byť aj investícia do vonkajšej reklamy v podobe rôznych tabuliek, vývesných štítov, pútačov, reklamných bannerov, či nálepiek do výkladov. Zaujímavo spracovaná a vhodne umiestnená takáto reklama rozhodne zaujme.

Autor: Rawpixel.com / Shutterstock.com

Prenosná reklama a reklama online

Praktickou formou reklamy pre firmy sú aj takzvané rollupy. Ľahko sa prenášajú a jednoducho a rýchlo sa skladajú, takže sú ideálnym reklamným pútačom pre rôzne podujatia, akými sú veľtrhy, výstavy, či napríklad konferencie.

V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na v súčasnosti veľmi dôležitý druh reklamy, na ktorý nie je potrebná tlačiareň ani kvalitný rezací ploter. Samozrejme, ide o online reklamu. Tá sa s rozšírením internetu stala prakticky nutnosťou. Treba však povedať, že internetové formy reklamy sú spravidla veľmi efektívne a dokážu vám za prijateľnú čiastku priniesť množstvo nových zákazníkov.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená