fbpx

Kam na wellness pobyt?

Samota a relaxácia sú veľmi dôležité pre naše telo i myseľ. V dnešnej uponáhľanej dobe je dôležité si nájsť čas na oddych a naše zdravie si chrániť aj pomocou wellnessových pobytov. A ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily, čítajte ďalej.

Wellness pobyt je ideálnym spôsobom, ako si na chvíľu oddýchnuť od každodenného zhonu a starostí. Ak si chcete dopriať tento luxus, Slovensko má veľa miest, kde si môžete vychutnať skvelý wellness pobyt.

Zdroj: Hotel Park

Wellness pobyt v Piešťanoch

Jedným z najobľúbenejších miest pre wellness pobyt na Slovensku sú Piešťany. Toto kúpeľné mesto je známe svojimi prírodnými termálnymi prameňmi a množstvom wellness centier a hotelov, ktoré ponúkajú širokú škálu procedúr a služieb pre zdravie a relaxáciu. Piešťany sú jedným z najpopulárnejších wellness destinácií v strednej Európe. Už od 19. storočia sú známe svojimi liečebnými vlastnosťami termálnych prameňov a postupne sa stali vyhľadávaným miestom pre liečenie rôznych zdravotných problémov a relaxáciu.

Odporúčaný wellness hotel v Piešťanoch

Medzi najlepšie wellness hotely v Piešťanoch patrí aj Hotel Park. Tento hotel sa nachádza priamo v centre mesta a ponúka svojim hosťom širokú škálu wellness procedúr, vrátane masáží, kúpeľov, sauny a solária. Okrem toho, Hotel Park má aj vlastný fitness centrum, ktoré je vybavené modernými zariadeniami a kde si hostia môžu trénovať a udržiavať si kondíciu aj počas svojho pobytu.

Zdroj: Hotel Park

Čo robiť a vidieť v Piešťanoch?

Ak sa rozhodnete stráviť víkend v Piešťanoch, jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Kúpeľný ostrov. Tento ostrov leží na rieke Váh a je ideálnym miestom na oddych a relax. Môžete tu nájsť mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a pitie. Okrem toho, na ostrove sa nachádza aj množstvo športovísk, ako sú tenisové kurty, minigolf a basketbalové ihrisko. Ak sa chcete ešte viac zrelaxovať, môžete si vyskúšať aj nejaké kúpele alebo masáže v miestnych wellness centrách.

V okolí Piešťan sa nachádza aj niekoľko zaujímavých zámkov a hradov, ktoré stojí za to navštíviť. Napríklad, Beckovský hrad je jedným z najkrajších hradov v okolí a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Ak máte radi históriu, mali by ste sa vybrať aj do Topoľčianok, kde sa nachádza Topoľčiansky zámok. Tento zámok je jeden z najväčších na Slovensku a ponúka návštevníkom okrem krásneho interiéru aj množstvo výstav a kultúrnych podujatí.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená