fbpx

Hľadáte tienenie pre strešné okná? Čo takto zatemňujúce rolety?

Podkrovné izby majú svoju nenapodobniteľnú romantickú atmosféru a preto sa u mnohých ľudí tešia obľube. Ak plánujete stavať dom, ktorého súčasťou budú podkrovné izby, treba si uvedomiť, že výber vhodného tienenia je pri strešných oknách ešte dôležitejší, než pri oknách klasických. My však máme pre vás jeden tip.

Ideálne pre ničím nerušený spánok

Cez strešné okná preniká do interiéru väčšie množstvo slnečných lúčov ako pri „klasike“. A keďže slnečné lúče nie sú vždy žiaduce, preto je tá potreba účinného tienenia vyššia. Našťastie, ponuka tieniacej techniky pre strešné okná je dostatočne variabilná. Máte možnosť si na svoje strešné okno dať klasickú roletu, modernú vonkajšiu screenovú roletu pre strešné okná a ďalšie varianty.

Ak od tienenia očakávate, že vám umožní maximálne zatemniť miestnosť, voľbou číslo jedna sú zatemňujúce rolety. Takýto typ roliet sa hodí hlavne do podkrovných spální, či detských izieb. Skrátka do miestností, v ktorých sa spí, keďže neprepustia dovnútra žiadne svetlo a nebude vás tak rušiť pouličné osvetlenie v noci ani slnečné lúče ráno, keď si budete chcieť o niečo dlhšie pospať.

Zdroj obrázka: Aleksandar Malivuk / Shutterstock.com

Možnosť regulácie množstva svetla a oveľa viac

Samozrejme, nič vám nebráni nainštalovať si zatemňujúce rolety aj na iné podkrovné miestnosti, kde zase oceníte, že takéto rolety zabránia ich prehrievaniu počas leta. Aby ste si však nemysleli, že zatemňujúce rolety na strešné okná dokážu len úplne „vyblokovať“ svetelné lúče. Podobne ako obyčajné látkové rolety na strešné okná aj tie zatemňujúce je možné fixovať v akejkoľvek polohe a tak do určitej miery regulovať množstvo prichádzajúceho svetla.

Keď už sme spomenuli obyčajné látkové rolety, zatemňujúce majú s nimi spoločné aj to, že existujú vo viacerých dizajnových prevedeniach, takže môžu byť nielen funkčnou, ale aj estetickou súčasťou vášho interiéru. Mimochodom, zatemňujúce rolety pre strešná okná možno použiť aj so sieťami proti hmyzu.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená