fbpx

Plastové alebo hliníkové vchodové dvere? Výhody a nevýhody oboch typov

Vchodové dvere sú vstupnou bránou do našich domácností. Musia tak spĺňať rôzne funkčné aj estetické vlastnosti. Ak si však vchodové dvere dobre vyberiete, majú tendenciu vám vydržať večnosť.

Veľa muziky za málo peňazí, to sú plastové vchodové dvere

Jednou zo základných volieb, ktorú treba pri výbere nových vchodových dverí uskutočniť, je vybrať si správny materiál. Ten ovplyvňuje veľa vecí: izolačné vlastnosti, údržbu, dizajn a aj cenu. Materiálov vchodových dverí je viacero, my sa však teraz pozrieme na momentálne najobľúbenejšiu dvojicu, ktorou je plast a hliník.

Začneme obľúbenými plastovými vchodovými dverami. Tie majú skvelé izolačné vlastnosti a zároveň potešia príjemnou cenou. Plastové vchodové dvere sú naviac nenáročné na údržbu. Dokážu vydržať aj 50 rokov bez toho, aby ste sa o ne museli nejako špeciálne starať.

Avšak nie je plast ako plast. Od podozrivo lacných plastových dverí nič extra nečakajte. Vyššie uvedené vlastnosti očakávajte len od kvalitných plastových vchodových dverí od overených predajcov. Nebojte sa, stále budú cenovo výhodné.

Zdroj obrázka: NeoLeo / Shutterstock.com

Chcete vchodové dvere na celý život? Siahnite po hliníku

Keď si v nejakej predajni budete prezerať aké majú dvere skladom, určite medzi nimi nájdete aj hliníkové vchodové dvere. Tie sú taktiež veľmi populárne aj napriek tomu, že sú drahšie. Kompenzujú to totiž extrémne dlhou životnosťou, v ktorej predčia aj kvalitné plastové dvere. Hliníkové vchodové dvere sú skrátka na celý život. Zaujmú aj moderným a elegantným vzhľadom.

Niečo však strácajú v izolačných vlastnostiach aj keď stále sú na tom dobre. Avšak pre tých, ktorých zaujíma hlavne táto vlastnosť, sú vhodnejšie plastové vchodové dvere. A ako sme už spomenuli, hliníkové sú drahšie, preto sa po alternatíve poobzerajte aj v prípade, že máte obmedzený rozpočet.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená