fbpx

Doprajte si jedinečný zážitok vyhliadkových letov

Všetky zážitky sú jedinečné, tobôž tie, čo nám ponúkajú nasýtiť sa vzduchu a vidieť svoj kraj z výšin. Toto čaro v sebe skrývajú vyhliadkové lety pre milovníkov vzrušenia. Na to, aby ste absolvovali vyhliadkový let, vôbec nemusíte objavovať v sebe športového ducha. Stačí sa mať natoľko rád, aby ste sa motivovali k vyšším cieľom a vystupovali zo svojej komfortnej zóny. Aj preto sú také obľúbené zážitkové lety!

Na vyhliadkový let sa poriadne pripravte!

Jednu fázu už máte úspešne za sebou – a tou je vôbec odvážiť sa k takej výzve. Nasleduje proces prípravy pre úspešné zvládnutie vyhliadkového letu vetroňom či vrtuľníkom ponad svoj obľúbený región. Ocitáte sa v úplne novom, neznámom prostredí, kde sa treba zamerať najmä na svoju bezpečnosť. Prvotná zoznamovacia fáza prebieha vo vybranom vyhliadkovom lietadle a v kokpite. Tam získavate informácie o príprave na vzlet, skok a o špecifikách obleku.

Zdroj obrázku: flightbit / Shutterstock.com

Nás smrteľníkov najviac trápia otázky bezpečnosti. Ťažko je zabrániť výnimočným situáciám, no vieme im predchádzať. Veľký dôraz sa preto kladie na zručnosť pilotov a ovládanie bezpečnostných zariadení. Dostupný by mal byť samotný padákový záchranný systém lietadla a vystreľovacie padáky pre posádku. Aj o ich špecifikách by vás mali pred vyhliadkovým letom oboznámiť.

S vyhliadkovým letom sa ďalej spájajú vhodné sezónne a „ľudské“ kritériá. Pod tým rozumieme možnosť letieť za príjemného počasia bez dažďa, snehu a silného vetra. Rovnako pripomíname dobrú zdravotnú spôsobilosť pasažierov.

Máte špeciálne predstavy o vyhliadkovom lete? 

Tak potom sa pripravte aj na výnimočné okolnosti. Nesú ich napr. obľúbené vyhliadkové lety balónom, kde ste unášaní vetrom. Let prebieha v závislosti od jeho rýchlosti a smeru. Možno predpokladať, že za štandardného hodinového letu preletíte cca 20 km. Ocitáte sa približne vo výške 500 m nad zemou. Chráňte sa vhodným športovým oblečením a pokrývkou hlavy. So samotnou inštruktážou si na celý zážitok vyčleňte dostatočné množstvo času.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená