fbpx

Aj ročné vyúčtovanie môže byť dôvodom na zmenu správcu bytovky

Keď bývate v rodinnom dome, o kvalite svojho bývania rozhodujete vo veľkej miere tým, ako si zariadite váš dom. Iste, môžete mať susedov, ale v porovnaní s obyvateľmi bytových domov ich máte v bezprostrednej blízkosti menej. A nezdieľate s nimi spoločné steny.

Aj stav bytového domu vplýva na váš komfort.

Okrem susedov je rozdiel pri bývaní v bytovom dome aj ten, že o kvalite bývania nerozhoduje len stav vášho bytu, ale aj to, v akom stave sú spoločné priestory, či ako je vykonávaná správa bytového domu, v ktorom bývate. A tu býva niekedy problém.

Často plynie nespokojnosť so správou bytového domu kvôli rôznym službám, akými sú upratovanie, starostlivosť o výťahy, či v zime údržba súvisiaca s týmto ročným obdobím. Ak správca nedohliada na dodávateľov, často mnohé veci nie sú také, aké by mali byť a nejednému obyvateľovi napadne, že by riešením mohla byť výmena správcu bytového domu.

Autor: voronaman / Shutterstock.com

Neúspešne sa domáhate vysvetlenia?

Nespokojnosť so správou bytového domu často vzniká aj pri obdržaní ročného vyúčtovania nájomného. Aké problémy môžu vzniknúť pri ročnom vyúčtovaní? Samozrejme, pokiaľ máte preplatok a teda sa vám vráti určitá suma, zvyčajne nie je dôvod niečo riešiť.

Ak však máte nedoplatok, určite vás bude zaujímať, ako vznikol. Ročné vyúčtovanie je však komplexný dokument, ktorý môže byť ľahko až príliš zložitý. Ak ste spolu s vyúčtovaním neobdržali aj jeho vysvetlenie, stále sa môžete obrátiť na správcu.

Môže sa však stať, že dostanete odpovede typu, že sa to rátalo podľa koeficientu alebo to rátal program a podobné, z ktorých budete mať pocit, že ani zamestnanci správcovskej spoločnosti sa v tom nevyznajú. V horšom prípade sa ani nedočkáte odpovede. Ak sú na tom podobne aj vaši susedia, rozhodne by ste nemali čakať do budúceho roka, keď vás ročné vyúčtovanie opäť „vytočí“, ale mali by ste čo najskôr začať riešiť spomínanú výmenu správcu.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená