fbpx

Ako si zjednodušiť začiatky podnikania?

Ak seriózne uvažujete nad tým, že sa v profesijnom živote postavíte na vlastné nohy a začnete podnikať, určite ste už neraz počuli o tom ako sa u nás nepodniká práve najjednoduchšie. Podnikanie však samé o sebe nie je jednoduché. Ale sú možnosti, ako si ho uľahčiť (minimálne jeho začiatky). A áno, dá sa to aj u nás.

Zdroj: Indypendenz / Shutterstock.com

Nechajte si založiť vlastnú s.r.o.

Prvým krokom k úspešnej podnikateľskej kariére je založenie s.r.o. (samozrejme ak ste sa rozhodli pre túto najčastejšiu formu podnikania). Stačí, že si začnete „študovať“ postup založenia vlastnej s.r.o. a nebude prekvapením ak nadobudnete pocit, že už samotné založenie s.r.o. je zložitou záležitosťou.

Našťastie však existuje jednoduchá pomoc. Vlastnú s.r.o. si môžete nechať založiť poradenskou spoločnosťou. Takéto riešenie je obzvlášť vhodné ak ste skutočným „nováčikom“ vo svete podnikania, keďže získate možnosť bezplatnej konzultácie, na ktorej vám bude podľa vašich predstáv odporučená najvhodnejšia vlastnícka a riadiaca štruktúra vašej budúcej s.r.o. a taktiež najvhodnejšie predmety podnikania.

Samozrejme, najväčšou výhodou takéhoto postupu je, že budete mať postarané o všetky náležitosti týkajúce sa založenia s.r.o., akými sú napríklad registrácia spoločnosti do obchodného registra alebo na daňovom úrade. A vy sa zatiaľ budete môcť venovať ďalším prípravám na podnikanie.

Výhodná virtuálna kancelária je vhodným riešením pre mnohé spoločnosti

Jednou z povinností, ktorú musí spĺňať každá spoločnosť, je mať v obchodnom registri zapísané sídlo. Nie každá spoločnosť však na svoju podnikateľskú činnosť reálne sídlo potrebuje (obzvlášť v začiatkoch).

V takom prípade sú možné dve riešenia: dať si zapísať ako sídlo spoločnosti adresu svojho trvalého pobytu alebo si za minimálny poplatok prenajímať výhodnú virtuálnu kanceláriu. Tá je mimochodom skvelým riešením aj v prípade, že síce potrebujete aj reálne priestory, ale očakávate v začiatkoch podnikania sťahovanie svojej spoločnosti a nechcete vtedy riešiť zmeny sídla v obchodnom registri.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená