fbpx

Čo potrebujete na to, aby ste si aj doma skutočne vychutnali kávu?

Káva je celosvetovo obľúbený nápoj. Pre mnohých ľudí je jej pitie neoddeliteľnou súčasťou dňa a často je káva na jeho úplnom začiatku. To znamená, že minimálne prvú kávu dňa pijú ešte doma. Ak patríte medzi nich, určite vás bude zaujímať ako si aj doma pripraviť čo najlepšiu kávu?

Kvalitná káva je základ

Základom toho, aby ste si aj doma dokázali pripraviť skutočne lahodnú kávu, je vybrať si naozaj kvalitnú. Zamieriť by ste preto mali do overenej pražiarne kávy, kde si budete môcť zakúpiť výberovú kávu vysokej kvality. A okrem toho vám zodpovedajú všetky otázky, ktoré pri výbere kávy môžete mať.

Ak je to možné, uprednostnite zrnkovú kávu. Mletá totiž rýchlo stráca svoju čerstvosť a arómu. Samozrejme, pri zrnkovej káve budete doma potrebovať mlynček na kávu alebo kávovar, ktorý si kávu dokáže pomlieť.

Zdroj obrázka: Gladskikh Tatiana / Shutterstock.com

Nielen spôsob prípravy, ale aj to, z čoho kávu pijete, môže zohrávať dôležitú úlohu

Výber kvalitnej kávy je tak základom k tomu, aby ste aj doma mali pocit, že pijete lahodnú kávu pre reštaurácie. Samozrejme, budete si ju musieť ešte pripraviť. Našťastie, viacero možností máte aj čo sa prípravy kávy doma týka.

Obľúbenými sú automatické kávovary, s ktorými si môžete pripraviť lahodnú kávu v podstate stlačením jedného tlačidla. Ak sa chcete do prípravy kávy viac „ponoriť“, mali by ste siahnuť po pákovom kávovare. Už si aj pozeráte na internete nejaký kávovar? Ak je cena kvalitného kávovaru mimo váš rozpočet, nezúfajte. Existujú aj alternatívne spôsoby prípravy kávy, napríklad French press, či koťogó, ktoré váš rozpočet nezaťažia, ale aj napriek tomu vám umožnia pripraviť si doma skutočne lahodnú kávu.

Na záver ešte potrebujete dobré poháre. A nie je to jedno, z akého pohára kávu vypijete? Nie vždy. Niekedy, najmä pri rannom zhone, nestíhame kávu vypiť počas toho, keď je ešte teplá a studená predsa nie je tak lahodná. Ideálne sú tak poháre z borosilikátového skla, ktoré dokážu dlhší čas zachovávať ideálnu teplotu vašej kávy.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená